Tanjirače

Šta je ovo čudo i čemu služi ? Neznam ni u koju temu pripada .

IMG-de8932cd963c574f63fcfed184fae155-V.jpg
 
Dok su to proizvodili i prodavali kod nas zvali su je "motičasta drljača", iako veze nema sa drljačom.Ima u Bečeju par komada,koriste ih ljudi u jesen posle oranja ako hoce da seju psenicu,neki zatvaraju zimsku brazdu u proleće sa ovom mašinom.
 
To nije razbijac pokorice xd,najslicnije lici i radi kao tanjiraca,imam takvu masinu nosenu V od 2.5m sa valjkom.A pravi i nove jedna firma u Srbiji samo nzm kako se zove,neko je postavljao slike tih masina ovde na forumu ,pre nekoliko godina....
 
Каква се покорица разбија кад је на снимку усев сав нико:sta:
 
Pokorica smeta i kad je usjev ninkuo , u takvm tipu zemlje . Korjen ostane bez kiseonika pa biljka slabo napreduje . Ja imam malo takve zemlje koja se poslije kiše pretvara u beton dok ne sklope biljke . Usput uništava tek proklijali korov. Efekat sličan špartanju samo što ide mnogo brže i radi dok je usjev mali.
 
О, па ове "ротационе дрљаче" се масовно користе по бившем СССР-у и у пролеће разбија покорица и аерише земљиште у избокорелој пшеници.

 
Od toga sto i nije bas niklo , unistava bar jos 10% psenice, ako ne i vise.
Vidi se na snimku kad je psenica u klasu koliko je retka.
Drugo, muzika sa Marsa a kad ono bacuske stare ko zemlja😂
 
Koliko duboko ide u zemlju? Kod mene u kraju se zale na kratke da ne idu duboko ali da zato prašina ostaje iza i da li sa njom mozes u oranje da udjes i istanjiras?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ovo danasnje je kao kutija cigara, 7-9 cm. Nema potrebe da se ide dublje jer ovo tanjiranje sluzi samo da se sakriju zetveni ostaci a posle ide gruber.

Strahovito je jak za njegovih 115 ks. Pogledaj koliki mu je ucinak sa ovom tanjiracom:

26CLB12.jpg


@milos.... Pogledaj ovaj video do kraja gde se vidi dubina: Tanjiranje . Ne orem vec godinama tako da nisam imao prilike da tanjiram oranje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh