Tanjirače

Posto su me par clanova zamolili evo i jedan video od mene.Sve se lepo vidi i sve je objasnjeno.
[video=youtube_share;YOcRGpZFMgQ]https://youtu.be/YOcRGpZFMgQ[/video]
 
Nisam bas najbolje snimio ali sta je tu je. Tanjiranje lucerista starog 5 godina,djubren danas stajnjakom.



Da li je to ferokopova tanjuraca, ja uzeo ovog ljeta polu tesku 28 diskova , ram 150x150mm , 1600kg. I ima nekoliko tehnickih propusta , zbog zakretanja i osiguravanja sa bolcnama baterija stavljali neke podmetace na nosace cistaca diskova i 4 cistaca ne mogu da se namjeste blizu diskova , skuplja se zemlja na tim diskovima , pa cu morati da skinem te cistace i da ih produzim.
Radi se o onim cistacima koji su pored nosaca konstrukcije cistaca (uvajzna).

Takodje i ruda moze da seta lijevo desno na onim bolcnovima pa ponekad udara na uvratinama pa cu morati ubaciti distancere da ne moze da seta. Inace nemam druge primjedbe.
Vucem sa 1221 i ide u prvoj transportnoj i potpuno zakosena radi skoro kao kratka:osmeh: , jedino sto ide malo dublje a isto bi joj kod te brzine trebao deflektor sa strane jer jedan disk baca daleko zemlju:osmeh:.
 
Da li je to ferokopova tanjuraca, ja uzeo ovog ljeta polu tesku 28 diskova , ram 150x150mm , 1600kg. I ima nekoliko tehnickih propusta , zbog zakretanja i osiguravanja sa bolcnama baterija stavljali neke podmetace na nosace cistaca diskova i 4 cistaca ne mogu da se namjeste blizu diskova , skuplja se zemlja na tim diskovima , pa cu morati da skinem te cistace i da ih produzim.
Radi se o onim cistacima koji su pored nosaca konstrukcije cistaca (uvajzna).

Takodje i ruda moze da seta lijevo desno na onim bolcnovima pa ponekad udara na uvratinama pa cu morati ubaciti distancere da ne moze da seta. Inace nemam druge primjedbe.
Vucem sa 1221 i ide u prvoj transportnoj i potpuno zakosena radi skoro kao kratka:osmeh: , jedino sto ide malo dublje a isto bi joj kod te brzine trebao deflektor sa strane jer jedan disk baca daleko zemlju:osmeh:.

To je mala tanjirača za taj traktor to je za 105ks za 130ks bi trebalo minimalno 32 diska da bi bilo iskorišćena snaga jer brzina nije rešenje.
 
Da li je to ferokopova tanjuraca, ja uzeo ovog ljeta polu tesku 28 diskova , ram 150x150mm , 1600kg. I ima nekoliko tehnickih propusta , zbog zakretanja i osiguravanja sa bolcnama baterija stavljali neke podmetace na nosace cistaca diskova i 4 cistaca ne mogu da se namjeste blizu diskova , skuplja se zemlja na tim diskovima , pa cu morati da skinem te cistace i da ih produzim.
Radi se o onim cistacima koji su pored nosaca konstrukcije cistaca (uvajzna).

Takodje i ruda moze da seta lijevo desno na onim bolcnovima pa ponekad udara na uvratinama pa cu morati ubaciti distancere da ne moze da seta. Inace nemam druge primjedbe.

Jeste ferokopova je 24 diska. Nisam primetio da imam problem sa cistacima. A sto se rude tice da hoce da seta.
 
Nemoj me pogrešno shvatiti... jednostavno me interesuje
zar nije jednostavnije uzorati nego ići sa dva oruđa, verujem da bi potrošnja goriva i vremena bila približno ista

Da u pravu si potrosnja goriva i vremena bi bila slicna. Ali sa oranjem nikad ne mogu da dobijem ravnu povrsinu kao sa ovom kombinacijom. Kod nas u prolece ne moze rano da se udje da se ravnaju oranja jer bude mekano a kad moze onda je vec povrsinski deo suv i u rupe uvucem sa spremacem ili drljacom suvu zemlju i nema nicanja ako ne pokisne.

Cicimoric kako nema otkosa tj.cuka sa koliko redi je vrseno? Nekako mi iza 6 redi bude debelo.

Prinos je bio oko 2500 kg/kj pa je to to sto je ostalo iza kombajna.

Lep posao.....kukuruziste je radjeno sa tarupom? izgleda dobro iseckano a to je preuslov za dobar posao

Nije radjeno sa tarupom. Tu je prosao samo adapter Capello. Iako kombajn moze u ovakvom kukuruzu da ide sa 6 redi 12 km/h ja vozim "samo" 7.5 km/h bas iz razloga da bude ovako istarupirano.
 
Nazad
Vrh