Tanjirače

Sva kucista se mazu svaki dan,jedino treba obratiti paznju na livena kucista,ona tipa Tare da se ne izbiju semerinzi sa mascu,ova plekana mozes kako hoces...
 
Ja podmazujem svaki dan posto tanjiram od 25-35kj dnevno i izlazi crna mast,bitno je da se ne preteruje,mast samo redovno treba dodati po 1-2 druka(zavisi koju mazalicu imas)
 
EvoEvo ovako,nasao malo slobodnog vremena od ove kise pa da prikazem moju tanjiracu i moje radove.U pitanju je teska tanjiraca francuske proizvodnje marke QUIVOGNE AP 24.Razmak izmedju diskova 23 cm,diskovi 610(zadnji,prednji cekaju veci traktor i zamenu),tezine 2500+ kg,ram debljine 8 mm,gume 16 ce.Uradjeno napravljeni par srafova koji su falili jer su rupe svuda 25 mm a srafovi loza 24 mm,tako da bi sve bilo knap pravio sam srafive nisam kupio od 24 mm.,napred na rudi napravljen klin 30 mm( bio sraf i ruda dobila lufta),na hidraulicnom klipu zamenjene manzetne jer stare postale plasticne,zavarena blokada hid.klipa,tj upirac koji ogranicava dubinu rada( nikad nije koriscen koridirao pa prilikom demontaze pokazao gde je naprsao),produzena leva cev koja drzi baterije( jer imam u planu staviti valjak pozadi),prebacena stabilizaciona cev sa desne strane umesto sa leve i stavljene opruge umesto onih elasticnih platni,zamenjene plasticne biksne na makazama koji podizu i spustaju tockove,napravljen nov klin sto drzi prednju bateriju( jer originalni je secen i prejebavan prilikom skidanja koji je takodje bio kriv po sredini ( osetio je neku veliku silu u svom radnom veku)),ugradjeni pozadi katadiopteri ( u planu su i stop svetla samo da nadjem malo vremena),provereni lezaji koji su dobri i koji su barem jednom menjani ( marke NSK Japan),ali su losi semerinzi i to je u planu menjati i biksnovati odlivke na koje nalezu),I mozda jos nesto od mehanicarskih radova ali,se ne mogu setiti u trenutku.Kasnije kada se setim dopisacu.Zati je tanjiraca vucena 30 km u jednom pravcu na kompletno peskarenje,pa dva puta osnovna boja Zorka kolor i na kraju Helios 2,3 sloja zavrsna crvena i crna,nalepnice po meri,(koje su stampane vise puta zbog greske u stampariji) i na kraju izgleda ovako.Da je radjeno za prodaju sigurno ne bi radjeno ovako,ovoliko ulozeno i novca i truda a,najvise vremena vec je ovo radjeno iskljucivo za sebe,i sto bi rekli za svoju dusu.I sada imam tanjiracu koja bi mogla da se poredi sa novom,(po izgledu)a, takodje kada se upregne dobro ostavila bi i neke novije iza sebe.I po kvalitetu izrade i po radu u parceli.Evo neke od slika pa,uzivajte.
WGU1rV.jpg
9sjmzy.jpg
vcepFo.jpg
viVP4d.jpg
 
Da ona je sva u colovnim merama....Napravljene za samo gas i neokreci se,jbt ja sa mojom pretanjirao cev sto oznacava gasovod,ni farba nije otpala:haha:
Samo mazati kucista i makaze za dizanje tanjirace.
 
Svaka cast. To i ja planiram sa svojom ali cekam da se još istrose zadnji diskovi pa da menjam i njih i da odradim detaljno farbanje, a najverovatnije cu dodati i rotore pozadi.
To jest neće raditi ja, nego neka majstor.
Samo si moždanog trebao ofarbati i diskove kada su vec bili skinuti, lepše bi izgledala prvih 30ha.
Koliko si dana radio ukupno?
 
Moja koja nema livene tuljke nego obicne i kraća je od ove, ram 100x100 debljine 8mm.
Pa joj je tezina 1980kg, ja je licno merio na vagu.
 
Da ona je sva u colovnim merama....Napravljene za samo gas i neokreci se,jbt ja sa mojom pretanjirao cev sto oznacava gasovod,ni farba nije otpala:haha:
Samo mazati kucista i makaze za dizanje tanjirace.
Moja nije u colovnim merama vec su srafovi pravljeni na strugu fabricki iako ima te dimenzije da se kupe,zasto neznam.Srafovi 24 mm loza su debljine 25 mm,dok su ostali tipa 18 mm 18 mm,30mm meso je 30 mm itd.A,makaze se podmazuju samo na par mesta iako svuda idu plasticne biksne.Nego kad si vec spomenuo gasovod jedno pitanje.Da li ona cev mora da stoji recimo na sredini parcele a,negde na uvratu??I cemu ona sluzi?

Lako je njemu da remontuje kada mu pomaže ova žena u mini suknji...:osmeh:
To si video a,mene i babu nisi video?:haha:

- - - - - - - - - -

Svaka cast.
Koliko si dana radio ukupno?
E,pa neznam.Radio sam u prekidima malo zimi i ovo sad peskarenje i farbanje u Avgustu.Ali,dosta.

- - - - - - - - - -

Lepo urađeno, svaka čast
al nikad ne bih rekao da ima 2,5t
Kad bi ti znao kako ona ljulja rusa po neravnom,kao zmajevka.Cim budem u mogucnosti merim je i postavljam sliku.
 
Nazad
Vrh