Tanjirače

Na adut tanjirači imam hid. klip kao na rusu
zeza me podizanje točkova skroz gore, spuštanje u transportni položaj ide bez problema
kada spustim tanjiraču točkovi se podignu samo koliko je sišla tanjirača a da bi otišli skroz gore moram duže da držim ručicu razvodnika ili čak da na momenat je vratim pa ponovim.....
ulje dolazi do klipa vidi se po crevu da je napregnuto, pretpostavljam da se nešto dešava u samom klipu :sta:
 
Na adut tanjirači imam hid. klip kao na rusu
zeza me podizanje točkova skroz gore, spuštanje u transportni položaj ide bez problema
kada spustim tanjiraču točkovi se podignu samo koliko je sišla tanjirača a da bi otišli skroz gore moram duže da držim ručicu razvodnika ili čak da na momenat je vratim pa ponovim.....
ulje dolazi do klipa vidi se po crevu da je napregnuto, pretpostavljam da se nešto dešava u samom klipu :sta:

Jel si probao da promenim mesta crevima?
 
A jel si probo da da zamenis mesta na samom klipu mosda je tu na ulazu neko zacepjlenje,remont klipa je 50 evra .
 
Mesa ulje,pa kada treba da vrati ne moze da potisne nazad ili uticnice zezaju,ne stiskaju jedna drugu dovoljno pa nema protoka.
 
Planiram da kupim na prolece tanjiracu za Mtz 1221,dvoumim se izmedju Adut v36 razmak 19cm i Ferocoop v36 razmak 20cm,u Ferokopu moze da trazis da stave sta ti hoces. Sta mislite?
 
Isto je i u adutu može da se radi po želji kupca bar kad smo mi kupovali jer naš je na 21cm sa livenim tuljcima i sa 6 baterije tako da nisu tolko opterećeni ležaji isto je 36 diska i to je taman za 130-135ks ram je 150x150cm i težina ako se dobro sećam je 2500kg sa rotorima i rotori su iz dva dela po meni je to bolje nego da bude iz jedna.
 
Planiram da kupim na prolece tanjiracu za Mtz 1221,dvoumim se izmedju Adut v36 razmak 19cm i Ferocoop v36 razmak 20cm,u Ferokopu moze da trazis da stave sta ti hoces. Sta mislite?

19 je po meni mali razmak.
Mislim da je idealan razmak 22cm. To ti radi Tanjiraca komerc i Consum.
Ako imaš novaca kupi tesku tanjiracu iz Ferocoop - a ici Berko. Razmak 22cm, limeni tuljci, siroka kucista, ram debljine 7-8mm.
 
19 je po meni mali razmak.
Mislim da je idealan razmak 22cm. To ti radi Tanjiraca komerc i Consum.
Ako imaš novaca kupi tesku tanjiracu iz Ferocoop - a ici Berko. Razmak 22cm, limeni tuljci, siroka kucista, ram debljine 7-8mm.
Pre pet meseci nisi znao gde se tele veze a sad deliš savete.O mnogim stvarima se saveti dele kad si lično probao ili bar video.
Moj savet je tanjiraca na 19cm.Dubinu će uvek imati a sitnije ce odraditi.Tanjahača na 22cm ide dublje ali sa tom dubinom više rovi i samim većim razmakom vadi krupnije komade.
 
Poslednja izmena:
Msm da je za 1221 sasvim dovoljno,drugar ima tanjiraca komerc i 1221 i super to radi, ja sa mojim JD 3650 vucem adut 32 i to mu je puno,i po meni treba manji razmak izmedju tanjira jer radi sitnije...
 
Nazad
Vrh