Tanjirače

To bi mogo i ja sa 4755. Dogodine ako bude srece.
 
Грецање сојишта за пшеницу:osmeh:
zjb6ex.jpg

10decex.jpg

Mozda bi trebalo zameniti diskove????
 
Danas mi jedan Lokvanac rekao kao je lupao glavu što nije uzeo novu veću vučenu tanjiraču ali kada je video kao Cici radii sa ovom na slici ,zahvalio se bogu što nije uzeo vučenu ,oduševio se kako radi ,kaže mi da ima utisak ako bi prešao 2 puta da ne bi prpoznao da li je oranje ili ne .
 
Ima kod nas u indjiji u zadruzi neka zelena dupla kratka tanjiraca,te neke sirine ko cicijeva,i rotore ima,u jednom prohodu resava pripremu..iz kola sam samo video i odlicno njiva izgleda..
 
Mi dok smo imali ovakvu tanjiracu za njom smo vukli i branu u dva prohoda i malko na prinudnu kad je stisnes mtz-om bez problema se sejalo zito!
 
Na jednoj bateriji osovina 30 x 30, a rupa na tanjiru 35 x 35. ::jako_besan:: Mislio sam da za privremeno rešenje ubacim cev 35 x 35. Znam da su te cevi prilicno "mekane", ali valjda ce poslužiti bar za ovu sezonu, sta mislite? Debljina zida cevi 35 x 35 je 2 mm. Bilo bi bolje da je 2,5 , onda bi bilo knap, ali izgleda da necu moci da nadjem takvu cev...
 
dali moze neki snimak iz kukuruzista sa jacom masom i u tezoj zemlji (smolnici ) ako je neko radio sa ovakvom tanjiracom. Hvala unapred :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh