Tanjirače

Na prednjim osovinama ima po 7 diskova,a na zadnjim po 8 diskova sto je 30 diskova ukupno.Mozda lici na Olt ali nije IMT-ova je.
 
To je IMT-ova tanjiraca 30 diskova fi 460 razmak 22cm izmedju,mada sam ih gledao i sa fi 560.Ja je imam i vucem je sa Brenom prvi prohod ide laganica ali u drugome je ipak oseti sa njome spremam za zito malo me hebu krajnji tanjiri iste su velicine pa kopaju kanale trebali bi biti manji ali sam to resio sa jednom uvajznom koju vucem za njom pa sluzi kao ravnjaca.
Kojom brzinom vučeš
 
Vise ih koriste komsije, ali nekad dobro dodju..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Jel tko imao iskustva sa kratkom tanjuracom ilgi aragon 3 ili 3,5 m. E sad veliko pitanje moze li fi 610 usiniti jednako dobro kao fi 560? Lemken pravi rubin sa 610 diskovima ali mogu li oni usiniti jednako kao manji fi?
 
Meni lici na neku od BNT (Bratstvo Novi Travnik) tanjiraca,... barem po ovom mehanizmu za zakretanje...
 
Tako je. To je BNT tanjiraca. Neki je jos nazivaju Bosanska dubica.
Inace jako dobra tanjiraca, ja imam od 20 diska, jako dobro radi i ulazi u zemlju. U suncokretistu iz dva prohoda, uradi ekstra posao.
Trenutno sam u potrazi za takvom 28 diska, za IMT 577.
 
Ako idem kontra ostavlja brazdice izmedju prohoda...
A kada radim dva prohoda oda prvi idem u jednu stranu a drugi kontra i bude super.
 
Pa valjda sada ostavlja brazdu,zadnji desni tanjir odsece i baca na uradjeno,a zadnji levi odsece i baca u razor od prednjeg levog,koji je odsekao i bacio na sred tanjirace.
Znaci motas u levo i tako ides u krug.
 
I kod mene zadnje desni disk napravi kao mali razor. Tako da bih i ja trebao kontra ili staviti zadnji desni disk manji.
Ali ja ne obracam paznju na to i teram u levo, kada bih obracao paznju na te sitnice oduzio bi se posao. Probao sam jednom tako i potanjirao sam svega deset ha za taj dan. A ovako samo teram u levo, nema dizanja tanjirace, rikverca, pa uspem da uradim i 15ha dnevno.

Panticu, svaka cast za tanjiracu, koja joj tezina?
 
Preslikana moja samo nema brzo pomeranje baterija.Svaka cast ni izboru,i na videu.Jedini sto sam nasao na netu je ovaj
[video]https://m.youtube.com/watch?v=C-8qr4D0JlU[/video]
 
Nazad
Vrh