Tanjirače

Najbolje je da obe ispravis,jel ako je prednja zakosena,ide duboko i zadnja upada u meko i vise lepi. Ja sam ispravio obe i nemam problem,osim u strnjistu,posto je jako vlazna slama,pa mi se zaglavljuje oko nosaca baterija. A kad je drzim na tockove onda hoce da mi zadnje baterije zastajkuju i hoce da guraju masu.
 
Najskuplja, ali i najbolja. Gledam je dosta dugo, ali mnogo love...

A turci kopiraju sve sto stignu
mEQVlosoT9fohliiSHgb99kWi5toNr3UVcHcZRxWSM3r5a6FJYLmQhPe62obQFb2oiFwXOFImT8uSbujGFfEOQL61XYveKTh0Q-OBhTaMZndzNpjBAgtq-mV0PDJA06U2JwXFejh5aEfsoR2rcndTZhgW6raASUcKZMFpacXZrz8UiKvfwBrBUSt98UkazWqJ4gEoTrvtO8Ci53iUMnZJnryHj2LuXLN-PEb4ikVnvAfEAGRFZpg4dk4AtiqbINVniQMqu9_hCxKd3_LYnG3M7j0mMwNRcGJV1CUHG1O3LS6Re1qAw0eYCJrGe7YzrSMZHMfBp5BEcIv3e1xGqbPCdSpxLmFUIA5G9wSKsX-T543LGuw0WGtqoU66dwaFWLuAyUrAFgUJOSHhh46L_v6BdiqiIjQFc95KgbF-xfklHuhcN34L9KusNBLJXMiA91gQcDqyRwevivhVzE7OOKJF9su57wfDBle74LOiTnLAs4dOk1ZIblBEF0AarDUN5gVq_zFT-0MJcpFdqqwQn2QmVZDjZZSSzptOLnRt3wbUM97coq3uSy2CYJp5H_u_6s0-XH3-pixv2H4DCuuOxFKBZY_VDV1siZgnZUX3sC2xdTBTq9v=w938-h694-no
 
Poslednja izmena:
Brat moj ima takvu(mislio covek da je resio setvu psenice) pa je ledece godine kupio horsa gruber.ako se ide brzo s njom jako neravno.sad prvo s njom pa onda gruber.a sto se tice tanjirace obicne prvu treba zakositi a drugu ispraviti,manje ce gusiti.a kad je vlazno ko sad moz ga j.bati
 
Brat moj ima takvu(mislio covek da je resio setvu psenice) pa je ledece godine kupio horsa gruber.ako se ide brzo s njom jako neravno.sad prvo s njom pa onda gruber.a sto se tice tanjirace obicne prvu treba zakositi a drugu ispraviti,manje ce gusiti.a kad je vlazno ko sad moz ga j.bati

Bas kao ovu sa slike što sam postavio?
Znaci nije zadovoljan?


Pravi neravno ako se ide brže, a preporučena brzina za kratke tanjirače je oko 15km/h, *ebeš turke, kad kopiraju, nek' Iskopiraju valjano
Mada, meni interesuje kako radi tuluzinista, jel ih radio mozda?
 
Meni na cenejskoj su gusile kao dobar dan zadnje baterije ako tanjiram po rosi,ili ako je vlazno.Ne puni izmedju baterija,tj to je retkost,nego blokira bateriju posto navata zemlje i zetvene ostatke izmedju cistaca i diskova.Jednog dana sam skinuo zadnje cistace i na neki stari tanjir od manje tanjirace sam oblikovao svaki cistac da prati konturu diska,od tada mi ne guse ni blizu kao pre.Jos samo na prednje baterije da odradim isto,hoce i one ponekad da zaguse.

Inace nisu losi ovi Carreta diskovi,kad prezive betonski stub od medje,mogu komotno i asfalt da tanjiram :D
 
Jel netko probao na olt 28, sa diskovima 460 zamjeniti diskove od 510, ili staviti nove diskove od 460??
 
jel ima neko ovu tanjiracu i interesuje me kako radi i koji traktor (koje snage ) je vuce,i da li je to olt i koja (drava, tisa,..?)
mislio sam da je uzmem... sta vi mislite
]
2vvl89c.jpg
[/IMG
2zxronk.jpg
[/IMG]
iw7jbn.jpg
[/IMG]
343gp07.jpg
[/IMG]]
 
Tako je ja sam je vukao u svim uslovima iide odlično još su na ovoj bili tanjiri novi i stavljeno na nju dvije šinje od 3 metra i nisam je držao na točkovima.to je finišerka sa gustim tanjirima od 460 mm i ona ne tone toliko kao ove consumove .teže vučem consum 2.8 nego tu oltovu
 
To je IMT-ova tanjiraca 30 diskova fi 460 razmak 22cm izmedju,mada sam ih gledao i sa fi 560.Ja je imam i vucem je sa Brenom prvi prohod ide laganica ali u drugome je ipak oseti sa njome spremam za zito malo me hebu krajnji tanjiri iste su velicine pa kopaju kanale trebali bi biti manji ali sam to resio sa jednom uvajznom koju vucem za njom pa sluzi kao ravnjaca.
 
Nazad
Vrh