Tanjirače

@Cveja Po
Ubaci ga u manju brzinu na njivi ,pola gasa,tanjiracu spusti do kraja,pusti kvacilo, i izadji da snimas kako rus okrece tockove u mestu :D.
Svaka ti cast za hrabrost,ali to je tenk za 82-ku ,pogledaj tu cenejsku gore u postu,moja je od 28-diskova i iskreno malo je puno za 82ks,skakutanje traktora dok tanjira je kao dobar dan u prvom prohodu na suncokretistu :D.
 
Cvejo nemoj da pokleknes to je ipak 20 diskova cini mi se ispravi me ako gresim?Ja sam vukao taru 32 diska treca zec prednja vuca pun gas nista mu nije falilo drugi put malo poplicim i ko bog.Ovo je tanjiraca vrhunskog kvaliteta sve ove iz male privrede ne mogu da joj prismrde odlican posao bravo...da sam naleteo na nesto ovako ne bi oklevao.
 
Ja se salim malo,ici ce to naravno,samo se mora uvek drzati na tockovima do neke dubine ,nema sanse da je moze vuci potpuno spustenu,2.5 tone na toliki broj diskova kad legne,to ore,pogotovo u nekoj srednje teskoj,lakoj zemlji.
 
Колико сам могао,толико се и "пружио"!



8654f39747a17602626e67543e532ecf.jpg
Pa koliko je to pruzanje?
 
Cvejo nemoj da pokleknes to je ipak 20 diskova cini mi se ispravi me ako gresim?Ja sam vukao taru 32 diska treca zec prednja vuca pun gas nista mu nije falilo drugi put malo poplicim i ko bog.Ovo je tanjiraca vrhunskog kvaliteta sve ove iz male privrede ne mogu da joj prismrde odlican posao bravo...da sam naleteo na nesto ovako ne bi oklevao.

Baca taru si vukao jedino ako ti ruja ima 200ks.Mozda si vukao Tisu .
 
Можа је бећар вукао ченејску Тару од 32 диска, а не ОЛТ Тару.

За те стране од 2500+кг треба ти минимум 120кс и то је нека доња граница, а да би тањирача радила како ваља пожељни су риђани од 150 коња....а то што пише на свим француским сајтовима произвођача у њиховим спецификацијама, можда важи за њихов песак од земље....
 
@Cveja Po
Ubaci ga u manju brzinu na njivi ,pola gasa,tanjiracu spusti do kraja,pusti kvacilo, i izadji da snimas kako rus okrece tockove u mestu :D.
Svaka ti cast za hrabrost,ali to je tenk za 82-ku ,pogledaj tu cenejsku gore u postu,moja je od 28-diskova i iskreno malo je puno za 82ks,skakutanje traktora dok tanjira je kao dobar dan u prvom prohodu na suncokretistu :D.
Dve god vukao zmaj mbv 28 diska skroz ukosenu kao od sale.

- - - - - - - - - -

Cvejo nemoj da pokleknes to je ipak 20 diskova cini mi se ispravi me ako gresim?Ja sam vukao taru 32 diska treca zec prednja vuca pun gas nista mu nije falilo drugi put malo poplicim i ko bog.Ovo je tanjiraca vrhunskog kvaliteta sve ove iz male privrede ne mogu da joj prismrde odlican posao bravo...da sam naleteo na nesto ovako ne bi oklevao.
Moram da te ispravim 24 diska 610 diskovi razmak 23.

- - - - - - - - - -

Cvejo ima da bude povuci,potegni.Videćeš i potrošnju goriva.
Znaci nema vise voznje na zejtin?!Sad samo gasno zbog oktanske vrednost:osmeh:
 
Takvi slicnu sam ja trazio za mog Deutza, ali nisam nasao tada. A uzeo bih odma, posto bi za njega bila idealna.
Mislim da ces je bas tesko vuci sa Rusom, jako sporo.
Inace tanjiraca je za svaku pohvalu.
Ako ti nije tesko bas je izmeri, da vidimo tacnu tezinu.
I postavi snimak u kukuruzistu, ako mozes.
 
Cvejo vukao sam sličnu od 2,4 tone težine.Potrošnja u odnosu kada radim sa mojom tanjiračom dupla.Vukao sam istom brzinom ali se jasno vidi i oseti da traktoru nije svejedno.
 
Cvejo nemoj da pokleknes to je ipak 20 diskova cini mi se ispravi me ako gresim?Ja sam vukao taru 32 diska treca zec prednja vuca pun gas nista mu nije falilo drugi put malo poplicim i ko bog.Ovo je tanjiraca vrhunskog kvaliteta sve ove iz male privrede ne mogu da joj prismrde odlican posao bravo...da sam naleteo na nesto ovako ne bi oklevao.

Takvi slicnu sam ja trazio za mog Deutza, ali nisam nasao tada. A uzeo bih odma, posto bi za njega bila idealna.
Mislim da ces je bas tesko vuci sa Rusom, jako sporo.
Inace tanjiraca je za svaku pohvalu.
Ako ti nije tesko bas je izmeri, da vidimo tacnu tezinu.
I postavi snimak u kukuruzistu, ako mozes.
Moj prvi izbor je bio Razol ali,odustao jer ima 3 lezaja,tj kucista po osovini bateriji dok Quivogne i Souchu pinet 4.Jednu Pinot sam gledao i malo mi je bilo zao sto je prodavac odustao od prodaje samo zato sto je ona ijedina koju sam video da je imala kocnice.Izmericu je cim budem u mogucnosti.Evo pozajnio slike sa neta.
Razol
nP3bpC.jpg

Pinet
OjZmkL.jpg


- - - - - - - - - -

Cvejo vukao sam sličnu od 2,4 tone težine.Potrošnja u odnosu kada radim sa mojom tanjiračom dupla.Vukao sam istom brzinom ali se jasno vidi i oseti da traktoru nije svejedno.
Ja i ovako imam u planu nesto vece zapadnije ali,tek kad vreme,tj sredstva dozvole.Do tad ruja ima da se znoji sa njom a,mozda ubacim i turbinu da mu olaksam.
 
pa koliko je to pruzanje?

кредит од банке преко министарства пољопривреде:523.440.00 динара на три године.
---—--------------------------------
док сам тражио и распитивао се шта да купим за мтз 820 нико ми није знао рећи следеће податке(сви нешто од прилике)
ја се одлучио за ову комбинацију.
ево овако:
V-26 дискови 560мм.
размак измећу дискова 215мм.
закошење батерија дискова поставио на 18 степени.
рам 130/130 мм.
тежина без ротора 1360 кг.
тежина са роторима 1650 кг.
усуо 50 литара прерађеног уља у рам.
укупна тежина тањираче 1700 кг.
тежина по диску 65.38 кг.
возим је (петом зец ) 1850-1900 обртаја 9.5-9.8 км.
понекад мало задими трактор али ништа страшно,не губи на туражи ни брзину.
мислим да је то за мтз 820 максимум.(бар ком мене)
о дубини рада намерно не пишем јер је то релативна ствар.
 
Poslednja izmena:
Uzeo si pravu tanjiracu...Idu dva konusna lezaja koja se nabiju na puskicu i dva semeringa koja idu u poklopce kad namontiras stezes sa cevi od 2m,kupi kljuc 55 za maticu na baterijama.
Olt Tara je kopija Souchu Pinet,zato i ore kao besna.
 
Nazad
Vrh