Tanjirače

Znam da neki ljudi ni spremac ne dizu ali zato je sve vareno. Zapravo, svako neka radi kako mu je volja.
Spremac treba dizati obavezno,a za tanjiracu se ne slazem. Ja sam sa mojom istanjirao 3000 kj i od prvog dana je motam u levo,nigde nije pukla,niti je bilo sta crklo. Kad motam u pun levi skoro da nista i ne radi,a u desno hoce traktor da ugasi.

- - - - - - - - - -

sad je Matic lepo objasnio.....V tanjirace postoje leve i desne i od toga zavisi u koju stranu moze spustena da se mota

Leva strana prednje baterije treba da je dalja od traktora,a desna je na najvecem udaru,te tanjirace se motaju u levo. Mislim da su sve tanjirace od domacih proizvodjaca takve.
 
Ми смо наш спремач имт фоп окретали на увратинама и ништа поломили нисмо а радио је код нас од 1987. године до 2014, а такође за сво то време нисмо променили нити један лежај на ваљцима.

Да зезам се са вама овде јер се постављају очигледно безвезна питања типа: На коју страну је крив торањ у Пизи?

- - - - - - - - - -

25k1nkg.jpg

Бесон, данас ми страдао лежај на левој задњој батерији. Сва срећа па се очас посла скине и замени...
 
Konsumovu od 34 ili 36 diska ja je imam.I pre bih tu pre bih ti preporučio od 34 diska jer ja sa 158 ks vučem od 36 diska i tu fali još jedno 2 km/h na čas da ide brže i da uradi ravnije i sitnije.Za 36 je po meni za new holland od člana cicimoric perfektan traktor za tu tanjiraču 195 ks jes da ima jedno 15 ks viška ali od viška glava ne boli jedino ako uzmeš od 36 diska da dodaš tom traktoru s kojim planiraš da je vučeš duple točkovoe i onda će je vući kako on i samo kako on hoće!!!
 
Koju imas Consum? Neku tezu, koj ram?
Postavi neke slike ako te ne mrzi.
 
Poslednja izmena:
Kolega Cveja koliko para koji je zahvat i masa tanjirace.
Nisam je merio a,po fabrickim podacima 2537,zahvat 2,80m a cena malo vise od 1e kilo:osmeh:.Kad bi video kako je sve masivno odradjeno na tim stranim tanjiracama...Radila godinama u Francuskoj pretanjirala boga oca i nije mrdnula ni jedan var da popusti nista.Sahranice 3 domace i dalje ce raditi.
 
Nazad
Vrh