Tanjirače

Zar nije Andler? Od nemacke reci Handler- trgovac.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za vlasnike Cenejskih tanjiraca.
Da li tanjiraca 28 diska 610mm tanjiri na 21 cm sa rotorima moze za Fendta 120ks?
Nekako mi one deluju najjace od svih nasih proizvodjaca tanjiraca ali u mo9m kraju ih nema da bih mogao da je vidim kako radi.
Inace moju Ferocop sam udomio jednom vlasniku rusa 820. Meni je bila mala.
 
Koliko ti trazi za takvu tanjiracu?
Meni za 24 diska 610 sa rotorima, ram 150x150x8, cena 4.300e. To bi trebala da bude teska tanjiraca.
E, sad ne znam koliko je siguran, da li ce staviti 8mm zid, on moze staviti i 5mm.
 
Imam ja taru , disk 610, ram 150x150, 28 diska. Massey od 135 je vuce odlicno ali ima moj tast, taru 610mm 30 diska, vukao sam je i ja sa masseyom ali ne bas veselo, treba traktor od 150ks
 
Kod mene su oni klasicni,nisam imao probleme sa njima, godisnje uradi 80-100 hektara po dva puta, inace kupio sam je novu pre 4 god, placena 3600e
 
Neznam sta da ti kazem, 610 disk svakako je dugotrajnija ali mi se bas i ne sviđa jer po nekad hoce da odradi bas grubo u nasoj zemlji, a i meni su baterije veoma malo iskosene jer tanjiraca ima tezinu i ide u zemlju kao corava i u tome se veoma razlikuje od recimo fero kopa koju moze i mtz82 da vuce. Neznam jesu li razmisljao 560 mm 28 diska
 
Koliko ti trazi za takvu tanjiracu?
Meni za 24 diska 610 sa rotorima, ram 150x150x8, cena 4.300e. To bi trebala da bude teska tanjiraca.
E, sad ne znam koliko je siguran, da li ce staviti 8mm zid, on moze staviti i 5mm.
To je bar lako proveriti merenjem radijusa ugla profilne cevi. Postoji standard koji odredjuje koliki treba da je radijus ugla profilne cevi u zavisnosti od debljine zida...

- - - - - - - - - -

Za konkretan slucaj nadlezan je standard: EN 10219-2
 
Прочитао сам свих 306 страна и тек сад не знам шта хоћу а шта могу!
Ј.бг. ja к'о Лала кад су га питали јел' Соса била невина!?
Он им одговоријо "једни кажу да јесте а други да није"
Шалу на страну, јели ово много за МТЗ 820 ?!
-------------------------------------
Tanjirača V-24
Ram 130/130 (muže da se puni uljem)
Diskovi 610 mm
Razmak diska 200 mm
Težina 1480 kg.
Bez paker valjaka
 
Прочитао сам свих 306 страна и тек сад не знам шта хоћу а шта могу!
Ј.бг. ja к'о Лала кад су га питали јел' Соса била невина!?
Он им одговоријо "једни кажу да јесте а други да није"
Шалу на страну, јели ово много за МТЗ 820 ?!
Tanjirača V-24
Ram 130/130 (muže da se puni uljem)
Diskovi 610 mm
Razmak diska 200 mm
Težina 1480 kg.
Bez paker valjaka
Moras prvo da poznajes svoju zemlju.kakvu zemlju imas peskovitu,smolnicu itd i na osnovu toga da trazis tanjiracu.Ja sam kod mene par godina otkad imam Belorusa 82 ku vukao Zmaj Mbv 28 diska 540mm diskovi skroz ukosenu bez problema.I u kukuruzu je vuce ne oseca.Drugi prohod mi je predstavljao problem kad je skroz ukosena jer hoce da zagusuje baterije pa je podignem malo ili ako me ne mrzi ispravim malo baterije pa prolazi inace vukao bi je i u drugom prohodu.Najbolje pogledaj i raspitaj se kod ljudi u selu ko ima takav traktor i sta vuce.
 
Што се тиче земљиишта,много компликована ситуација.
30% песак
60% ритска црница
10% чернозем
У селу скоро сви вуку V-28 са 560мм .
Зато питам колика је разлика у вучи између V-28 560мм. и V-24 610мм. ако су исте тежине(1480kg.) у једнаким условима!?
 
Teze se vuce od 610 tanjiri.Prvo zato sto je teza drugo sto prevrce vise zemlje.Moje licno misljenje je da ti tanjiracu sa diskovima od 610 mm mozes da poplicis a,onu od 540 mm diskovi ne mozes da podubis.Mada nisam radio sa kombinacijom od 610 mm tako da najbolje da se javi neko ko je radio.Da li planiras novu ili polovnu?
 
Nazad
Vrh