Tanjirače

Moguce da ti ne radi prednja vuca... Jesi probao da ukljucis - iskljucis prednju vucu... Moras osetiti razliku...
 
Traktor se kod "V" tanjurace zanosi u stranu zato sto prednji tanjuri idu u "nediranu" zemlju - cjelac kako se to kod nas zove a zadnji tanjuri idu u vec razmrvljenu zemlju i prave manji otpor nego prednji i zato dolazi do zanosenja traktora. Prednje tanjure zakosi manje od zadnjih pa probaj tako sve dok ne dobijes da ti traktor ide ravno. Nitko ne kaze da baterije moraju biti zakosene na istu rupu...

Automatska prednja vuca se najlakse provjeri kad traktorom ides u rikverc po betonu. Ako pravi otpor, ukapcalica je ispravna.

Tanjuraca je prava, svaka cast!
 
Probao sam na traktoru da podignem jedan točak na dizalicu. Točak se okreće rukom i napred i nazad i kada traktor radi i kada je ugašen. To verovatno znači da mi prednja vuča ne radi??? Sad šta je tu naj pametnije rešenje da se odradi da osposobim prednju vuču?
 
Stigla tanjirača (napokon) Agromerkur. 28 diska 2000 kg. Imam par problema,traktor se muči sa njom (vuče je prvom brzom ili ti 6). Zakosio sam je na pola i tako radi. Kada sam probao da je ukosim više nema radnje. Neznam da li mi traktor uključuje prednju vuču. Dešava mi se isto da mi traktor beži u desnu stranu...kako to rešiti? Čini mi se da je prednja baterija malo više zakošena od zadnje (neznam da li može da se vidi na slici) i ako sam sve klizače za podešavanje ugla stavio na 6 rupu (od mogućih 11). Vidi se na slikama proba tanjirače u suncokretu i na strništu. Neznam da li je ovo dovoljno urađeno? Da li treba to bolje tanjirača da odradi? Molim Vas za pomoć i komentare. Zemja je teška i nabijena. Neznam ni kako se pravilno podešavaju ovi paker valjci, bio bih zahvalan ako bi mi neko dao neku smernicu? Neznam kako da okrenem slike,mada kada se klikne na sliku prikaže je normalno.




G]





]
Koliko novaca ovo zadovoljstvo?
 
@tuki789
Tanjirača ti mora biti zakošena da bolje radi sa slika baš i nemože da se primeti da je prednja jače zakošena od zadnje.Kod mene na consum tanjirači stoji u srednjem polozaju obe baterije.Teško ceš je vući bez prednje vuče nema od posla ništa.Probaj da rudu malo smakneš u stranu možda ce traktor manje da se zanosi.Rotore podesi sto više nadole lakše će biti traktoru i lepse će izgleda iza tanjirače.
 
Koliko novaca ovo zadovoljstvo?

4300eura. Naručio sam taj jednosmerni prenosnik da namestim prednju vuču. To mi je u ovom momentu bilo najbrže rešenje. Nadam se da ću sutra uspeti da osposobim prednju vuču, a kad završim tanjiranje prekomponovaću tu prednju vuču da se uključuje ručno.
Tanjirača je extra. Uključi mi ponekad prednju vuču i tada traktor prosto poleti.
Probaću da spustim još rotore dole, pa ću uslikati kako je ispalo.

Da li će mi se sada ta automatska prednja vuča, kada je osposobim, uključiti odmah od početka njive ili povremeno?
 
4300eura. Naručio sam taj jednosmerni prenosnik da namestim prednju vuču. To mi je u ovom momentu bilo najbrže rešenje. Nadam se da ću sutra uspeti da osposobim prednju vuču, a kad završim tanjiranje prekomponovaću tu prednju vuču da se uključuje ručno.
Tanjirača je extra. Uključi mi ponekad prednju vuču i tada traktor prosto poleti.
Probaću da spustim još rotore dole, pa ću uslikati kako je ispalo.

Da li će mi se sada ta automatska prednja vuča, kada je osposobim, uključiti odmah od početka njive ili povremeno?

Cim zadnji tockovi krenu proklizavati, prednja vuca se pali. Moze se komotno reci da ce raditi stalno a u rikverc kad krenes moras osjetiti kako se traktor "uteze". Automatska prednja vuca ne radi u rikverc pa pazi kako okreces taj jednosmjerni lezaj u ukapcalici da ne bi dobio da radi samo u rikverc a naprijed ne ;)
 
Cim zadnji tockovi krenu proklizavati, prednja vuca se pali. Moze se komotno reci da ce raditi stalno a u rikverc kad krenes moras osjetiti kako se traktor "uteze". Automatska prednja vuca ne radi u rikverc pa pazi kako okreces taj jednosmjerni lezaj u ukapcalici da ne bi dobio da radi samo u rikverc a naprijed ne ;)

Hvala gosn.Bobo. U ponedeljak će biti remontovana prednja vuča. Juče sam podesio tanjiraču radila je perfektno i tako bez prednje vuče. Sa prednom vučom će biti perfektno. Tanjirača je extra, nemam reči. Jako lepo radi i traktor je lepo vuče. Pored mene je tanjirala MBV tanjirača, ne može da se uporedi moje tanjiranje i susedno...
 
Jeste da košta ali ja bi uključivanje prednje vuče prepravio na manuelno.

Hoću, prepraviću ja to uključivanje na ručno. Trenutno mi je ovo najbrže rešenje. Pitao ssam dvojicu da mi preprave to ukopčavanje pa em što sad nemaju vremena em moram da im pošaljem moj reduktor pa urade za 5,6 dana. Stojao bi mi traktor dugo. Ovako ću to da uradim kad završim tanjiranje a pre oranja. Sad ću nadam se uspeti da osposobim ovako automatsko uključivanje da mogu da tanjiram
 
Planiram da kupim tanjiracu 32 tanjira. Vukao bi je rus 1221.3.Dvoumim se izmedju ferocopa u Aduta. Koja je bolja???
 
Planiram da kupim tanjiracu 32 tanjira. Vukao bi je rus 1221.3.Dvoumim se izmedju ferocopa u Aduta. Koja je bolja???
Bez razmisljanja uzmi Adut.Imam je i znam sta je.Drugari smo.Ne bih te lagao sigurno.
Imam od 32 diska sa razmakom 19cm.Ram 150x150.Moze da se puni ali ja nemam traktor za to.Kupio sam je 2011.Vukao je reno 145 i sad kinez 90ks.ZA svo vreme samo jedan jedini lezaj zamenjen.Prezadovoljan sam sa njom.
Drugar kupio istu 2012.Radi oko 350ha.Vuce je sa 1221.3.Napunio ram uljem.Menjao samo par lezajeva.Nigde vara nema ,a radi silu posla i usluga.Tanjire treba da menja ove godine.
 
Hvala. I ja razmisljam u tom pravcu. Gledao sam na vasaru u Senti 32 tanjira sa tuljcima i paker valjcima 4500E. Da tvom kinezu nije teska ili bi ja mozda mogao da uzmem od 35 tanjira???

- - - - - - - - - -

Hvala. I ja razmisljam u tom pravcu. Gledao sam na vasaru u Senti 32 tanjira sa tuljcima i paker valjcima 4500E. Da tvom kinezu nije teska ili bi ja mozda mogao da uzmem od 35 tanjira???
 
Hvala. I ja razmisljam u tom pravcu. Gledao sam na vasaru u Senti 32 tanjira sa tuljcima i paker valjcima 4500E. Da tvom kinezu nije teska ili bi ja mozda mogao da uzmem od 35 tanjira???

- - - - - - - - - -

Hvala. I ja razmisljam u tom pravcu. Gledao sam na vasaru u Senti 32 tanjira sa tuljcima i paker valjcima 4500E. Da tvom kinezu nije teska ili bi ja mozda mogao da uzmem od 35 tanjira???
mom kinezu je 32 diska puna kapa.Ne smem da punim ram.Da napomenem da su kod mene tuljci prazni,a kod drugaraliveni puni.Tu je razlika u tezini dobra.Ja bih jako tesko vukao njegovu sa nekom lepom radnom brzinom.Uzmi 32 diska sa punim livenim tuljcima.To je bolje zato sto je razmak 19cm a kod 36 mislim da je 21cm.Proveri ali moja preporuka ti je 32 diska sa punim tuljcima i sto jacim ramom.NA ramu sad rade da se moze puniti i prazniti.U ram 150x150 je stalo preko 200l preradjenog ulja.Ako je ram veci stace vise.Sam se sracunaj.On je uzeo i rotore.
 
Nazad
Vrh