Tanjirače

Ja sam sa mtz 82 vukao ferokop 26 diska 560mm i to mu je bilo taman preko toga tesko bi islo, sad cu tu istu tanjiracu da vucem sa 1221 posto nemam drugu.
 
Stizanin sve zavisi od terena nagiba parcele,vlage,nabijenosti same,kompresije motora,lagera na tanjiraci,mase koju mesa sa zemljom.Mnogo mnogo faktora.Najbolje bi bilo ako neko u selu ili susednim selima ima takve tanjirace da zakaci jefnu pa drugu da proba i to ce biti merodavno ovako je lov u mutnom.A da dodam jos nesto prijatelj tu istu Mbv 28 vuce da Belorusom 892 novije proizvodnje i on pusi kao lokomotiva,o potrosnji da ne pricamo dok moj puskara tu i tamo ali nikako onako e,sad budi pametan...I on se cudio kad je gledao kako sam tanjirao njegovo oranje a,potrosio 10l manje u odosu na njega.
 
Прочитао сам свих 306 страна и тек сад не знам шта хоћу а шта могу!
Ј.бг. ja к'о Лала кад су га питали јел' Соса била невина!?
Он им одговоријо "једни кажу да јесте а други да није"
Шалу на страну, јели ово много за МТЗ 820 ?!
-------------------------------------
Tanjirača V-24
Ram 130/130 (muže da se puni uljem)
Diskovi 610 mm
Razmak diska 200 mm
Težina 1480 kg.
Bez paker valjaka

A ko je ta firma sto radi diskove 610mm na 20cm razmak disk od diska, i to na tanjiraci od 1480kg.
Tanjiraca od 1500kg na 24 diska ne moze ni sa diskovima 560 ici do osvine a kamoli sa 610mm. Osim naravno u oranom. Ali ne vidim svrhu takve tanjirace.
 
Stigla nova igracka.
35d6s03.jpg
 
A ko je ta firma sto radi diskove 610mm na 20cm razmak disk od diska, i to na tanjiraci od 1480kg.
Tanjiraca od 1500kg na 24 diska ne moze ni sa diskovima 560 ici do osvine a kamoli sa 610mm. Osim naravno u oranom. Ali ne vidim svrhu takve tanjirace.
Нисам те разумео,питање је било дали је таква комбинација тешка за МТЗ 820.
Што се тиче дискова од 610 мм. они су тежи 3,7 кг. од 560 мм. и већи 25 мм. у полупречнику што по мени и није нешто.
Уз ту тежину и размак од 200 мм. између дискова лепше ће урадити сојиште за пшеницу (немора да иде до осовина).А у кукурузу само да исече жетвене остатке да се лакше зауру(за те две операције ми треба),и да се при томе не загушује као 560 мм. што сам гледао код других.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ipak diskovi 610mm trebaju ici na tezim tanjiracama i sa vecim razmakom.
A ta kombinacija sigurno nece biti teska za 80 ks....
Zato sto neki sa 80ks vuku 28 diska.
Ja sam licno sa 577dv vukao Minav 28 diska.
 
Srdjan Zorz.... koliko si platio tanjiracu, jel su to diskovi 610, koja je tezina tanjirace, koji je debljina rama...
 
Isprobana sa punim ramom i zakosenjem od 25 stepeni, dubina oko 15 cm u drugom prohodu. Sledi probanje sa 30 stepeni zakosenja ali na netanjiranoj povrsini. Inace sve je zadovoljavajuce osim hidro klipa koji se zamastio odmah prvog dana i pusta ulje.
 
To je post iz ni manje ni više- 2010. god.

Nego ljudi, hteo bih da kupim vučnu tanjiraču, imam poneku zamerku i par ideja, pa ako može malo saveta i mišljenja u vezi s tim.
Elem, imam ruju 820 sa kojim bih vukao tanjiraču; prvenstveno mi treba tanjirača da istanjiram kukuruzovinu, suncokretište, strništa..., dakle ne kao predsetvena priprema za pšenicu (ne kažem da je neću i tu koristiti, ali to nije presudan faktor).
E sad, kod mene mahom ljudi imaju ove Vršačke MBV, V 28 i razmak 20cm između diskova, što je tačno 2,8m, što je 4 (po 70cm) vrste, ali teoretski. To mi je zamerka i to mi se ne sviđa kod njih, jer bih trebao ili da ostavim po ~60cm neobrađeno, ili da teram po sred vrste i hvataću po 3 vrste. Meni je to boza, i zato sam mislio da bi bolji izbor bio onda da imam 26 diskova, ali razmak između diskova da bude 22cm, pa bih bar išao po istim tragovima po kojima sam išao sa sejalicom. Da imam traktor koji ima bar još 10KS bilo bi mi lakše i uzeo bih tanjiraču od 3m i doviđenja, ali ovako ne znam ni sam šta da radim, jer ne znam ni sa ovom od 28 diskova kako se ponaša, nisam terao.
Eto, to je cela problematika, pa dajte koju reč, sugestiju, savet.
 
Stigla tanjirača (napokon) Agromerkur. 28 diska 2000 kg. Imam par problema,traktor se muči sa njom (vuče je prvom brzom ili ti 6). Zakosio sam je na pola i tako radi. Kada sam probao da je ukosim više nema radnje. Neznam da li mi traktor uključuje prednju vuču. Dešava mi se isto da mi traktor beži u desnu stranu...kako to rešiti? Čini mi se da je prednja baterija malo više zakošena od zadnje (neznam da li može da se vidi na slici) i ako sam sve klizače za podešavanje ugla stavio na 6 rupu (od mogućih 11). Vidi se na slikama proba tanjirače u suncokretu i na strništu. Neznam da li je ovo dovoljno urađeno? Da li treba to bolje tanjirača da odradi? Molim Vas za pomoć i komentare. Zemja je teška i nabijena. Neznam ni kako se pravilno podešavaju ovi paker valjci, bio bih zahvalan ako bi mi neko dao neku smernicu? Neznam kako da okrenem slike,mada kada se klikne na sliku prikaže je normalno.

IMG_0712-cde653.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0713-020222.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0714-0241ef.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0715-4c1692.jpg
[/URL][/IMG]


IMG_0716-750c34.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0717-f07a31.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0718-d09267.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0719-ff164f.jpg
[/URL][/IMG]


IMG_0723-2baefc.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0724-6dc8f3.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0720-6708fd.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_0721-29fe59.jpg
[/URL][/IMG]


IMG_0722-3ecff0.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh