Tanjirače

Kolika je realna vrednost polovne Travničke nošene tanjirače 28 tanjira? Tanjiri su u dosta dobrom stanju, metalni ležajevi. Deluje mi jača konstrukcijski i teža od Oltove i leskovačke...
 
Da li mozda neko ima ili je radio sa teskom tanjiracom, koja ima razmak izmedju diskova 27cm?
Ovi iz Krusevca dovoze takve tanjirace, pa me zanima kako rade? Posto nisam video u redu nesto slicno.

- - - - - - - - - -

Pa da je prodam malo cu dobiti.Onda juriti polovno me ubija, a dodati za novu velik trosak.
Malo se isprave tanjiri i teraj.

Mozes naci negde starije diskove i onda iseci. Napraviti kao podlosku umesto tanjira. Dobices manji broj diskova koji ulaze u zemlju. Jedina je mana sto ce strciti osovina.
 
Poslednja izmena:
Kako se mijenjaju drveni lezajevi? Skinuo sam ono kuciste lezaja i unutra se raspao, kako se ubaci novi? Je li iz dva dijela bude kao i kuciste ili se moraju skidati tanjiri ??
 
Ljudi, posto sam danas dogovorio prodaju svoje tanjirace u potrazi sam za drugom.
Ako moze neki savet ili predlog za 100ks.
Planiram kupiti tesku tanjiracu iz uvoza od 24 diska i staviti nazad onaj paker valjak sto radi Kosanovic.
Ima li mozda neko jos neku ideju.
Do sada sam radio sa Consum 28, sa rotorima.
 
Kako se mijenjaju drveni lezajevi? Skinuo sam ono kuciste lezaja i unutra se raspao, kako se ubaci novi? Je li iz dva dijela bude kao i kuciste ili se moraju skidati tanjiri ??

Ne znam koja je tanjirača u pitanju ali na Lemind Leskovac ne treba da se skidaju tanjiri. Samo se skine kućište, izbace ostaci starog ležaja i stavi novi (iz dva dela).

 
Mislim da jeste Lemind 24 diska, doduse crvena je boja i neko je napisao markerom IMT na njoj. Kako sam gledao na internetu slike izgleda kao Lemind. Gledao sam lezajeve da kupim ali su samo do pola sjeceni pa me zbunilo, vjerovatno su namijenjeni za to da se kuci prilikom montaze prereze i druga polovica.
 
Ako je sa drvenim lezajevima to je Lemind,lezaji su zaseceni do pola,drugu polovinu dovrsis rezanje i ugradis uz dosta toatmasti.

- - - - - - - - - -

Eto i Milan je u medjuvremenu ubacio sliku.Jednostavna operacija i lezajevi su jeftini,mislim da je cela garnitura oko 15 eura.
 
E to me interesovalo, vidim da su zasjeceni samo do pola pa zato pitam. 15 eura je garnitura kod nas u Bosni, dobio sam te tanjirace u neki pazar pa rekoh da izmijenjam do sijanja psenice, da ne tjeram frezu u sjetvu strnih zita.

Hvala Vam dečki na savjetima .
 
Nazad
Vrh