Tanjirače

Pa sad i treba da je proba, ja kad sam kupio moju tanjiracu prvo sam je probao u suvom a ono traktor vuce extra, e onda kad je dosla jesen odma za dve brzine manje za dobar ucinak.

Poslato golubom pismonosom
 
Ja se vredjam :haha:
Manjevicu pa tu tanjiracu vuku sa rusevima 82 a da ne vuce brena
ako negde ne moze drugom, prvom moze
doduse prvom bi mogla i 32 diska

Ajde mani se. To ja traktor bez prednje vuce.
Kod nas vuce jedan Feroccop 28 diska i to prvom. 5100 da vuce 32 diska Consum?

- - - - - - - - - -

@ Vica Pa jutros me zvao i pita da li moze da je vuce, kaze da dodje prvo da je proba. I sta da mu kazem, reko dobro dodji i probaj.
 
Prvo 5100 i 5106 nisu isti traktori.
Drugo sta ako je Adut tanjiraca sa manjim razmakom izmedju diska 18-19cm, kao sto je kod Diklofena na njegovoj.
Ne vuce se isto 32 diska sa razmakom 19 i 22cm.
5106 nema sta da trazi ispred Consum kao sto je moja ali sa 32 diska. Mozda samo da je odvuce do njive.
 
Na YouTube ima snimaka gde traktor od 60ks vuce tri brazde. I sta s tim?
Covece mozda po suvom, ali kada je vlazno nema sta da radi sa 32 diska.
Takvu tanjiracu bi mogao da vuce 5136, a 5106 nikad.
I pre svega sam si rekao da si prosle godine vukao Consum 28 sa prvom.
I zasto ti za tvog hoces 28? Sto ne kupis 32?
 
Ja kazem sta covek vuce, mozda mu je takva zemlja, sta ja znam
na ovom snimku ovaj je vuce sasvim dobro i nije montaza
i tvrdim kad je suvo da bi vukao takvu i od 32 diska drugom
ali kad je vlazno 28 mu je sasvim dovoljna, pre dve godine nije mogao da je vuce drugom vec je veci deo isao prvom
 
Moji drugovi sa 5100 vuku Consum 28+rotori bez ikakvih problema evo do pre neki dan su tanjirali strnjista fino radi cela kombinacija!
 
Da ali je on covek ubedjen da bi vukao 32 diska i to drugom.
Boze sacuvaj.
Onda bi sa 5136 vukli 36-40 diska

- - - - - - - - - -

Tomo VS I ja mislim da ce ovaj vuci, ali on nije siguran.
 
Kod mene se teze vuce u laksem zemljistu nego u tezem.
Iz prostog razloga, gde je malo peskovitija zemlja vise ulazi i samim tim teze se vuce.
E dok je na oranom obrnuta situacija. Posto tamo tone do osovina, teze se vuce gde je malo teze zemljiste.
 
@manjevic,sto komplikujes :osmeh: Ako ne bude mogao da je vuce sa dignutim tockovima podicice je malo na tockice i gas... A i u ostalom sta se tebe tice,jel si prodao i uzeo lovu,nek vadi oci i nek tanjira kako zna. :osmeh:
 
Ja vucem consum 28 sa rusom od 130 ks,pre toga sam vukao sa 82.1 tri godine,posle 2 sa yto 1204 i od 2014 godine sa 1221
 
@ Dobricanin, Nikola Ili Ljudi o cemu pricate vi. Pa kako da dam coveku tanjiracu ako ne moze da je vuce. Poznajem dobro coveka, necu da ga prevarim.
Hoce da je proba, nego kazem vlazno je pa ne moze trenutno. Ne mogu reci e ne mozes da je probas. Neka je isprobava kada prosusi i gotova stvar.
Mogu li znati kakva su ta anglerska posla? Nisam cuo za taj izraz Ili je pogresno napisano?
 
Nazad
Vrh