Tanjirače

Hvala svima!!! Zaista ste mi dali puno korisnih saveta.
Sada mi samo ostaje da od njih napravim jedan kvalitetan mix i spram toga odaberem tanjiracu!
 
ja vucem sa 82ojkom na doljnoj polugi tanjiracu olt 33 mali diskovi pravljena u v i nista jos nisam pokidao a neznam koliko sam se natanjirao i kukuruznjaka i oranja i sojista.
 
Potrebna snaga traktora za tanjirače se ne računa po broju diskova ili prečniku diska već težine po disku, nije isto tanjirača od 28 diskova koja ima 1t 1,5t i 2 tone.
 
Nije baš tako.Ako gledamo ozbiljne tanjirače tu itekako ulogu igra broj diskova(uža ide dublje zbog boljeg kopiranja terena dok je kod šire kontra).
 
Pa ona i treba da pravi pritisak na tanjire,sta mislis zasto ljudi sipaju ulje u ram pojedini tanjiraca,al ako mislis da je isto vuci 24 i 26 puno gresis.

Изем ти ја онда ту тањирачу, ако ја треба да јој качим додатне тегове и сипам уље у рам да би радила како ваља. То значи да је констуркциони промашај, по питању оптерећења по тањиру.
 
@Matic
Slazem se, ali potrebna snaga za vucu tanjirace je srazmerna masi tanjirace. Ne bas, ali moglo bi se reci. Da li ces podeliti tu masu na 28 ili 36 diskova je manje bitno.
 
Sve igra ulogu u vuči.Mnogi se drže pravila uže-brže ali to ne pali kod tanjirače nikako već je efekat suprotan.Za traktore do 90 ks idealna je tanjirača 28 diskova sa razmakom od 19 cm između diskova i prečnika ne većeg od 560 da bi traktor mogao postići željenu brzinu tokom rada.Mnogi se prevare pa uzmu predimenzionisanu tanjiraču pa posle mile po njivi ali bitno je da bude malo teža i veća od komšijine.
 
Moj YTO 904 je od Renoa 145.14 nasledio adutovu 32 diska na 19cm.Apsolutno se slazem da bi mu 28 diskova na 19cm daleko bolje leglo.Malo mu je mnogo.
 
Pa da je prodam malo cu dobiti.Onda juriti polovno me ubija, a dodati za novu velik trosak.
Malo se isprave tanjiri i teraj.
 
Malo smo je otezali i promenuli drvene lezajeve...

d277287629fa6f5f13e5678491b5b78f.jpg
1875c7065d7be8e2ca39d1631eecee2d.jpg
e6a416d06e24d9942edc2f9d0c1ed342.jpg


Jel valja? :)
 
To nije najsrećnije rešenje.Mislim na dodatno otežavanje.T ime ležajevi trpe mnogo i rizikuješ raspad celog sistema.
 
Meni se lezajevi nisu raspali a stavio sam 20 tegova od belorusa...raspalo se sve ostalo..popucala iskricila se pukla dva tanjira..eno je sad lezi u korovu i ceka bolju cenu starog gvozdja..
 
A koliko je ta tanjiraca imala posla godisnje?

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Pa ne puno,do 20 kj..mislim od kako su tegovi na njoj..pre toga je radila 30 godina bez problems
.nisu tegovi idealno resenje..
 
Pa ne puno,do 20 kj..mislim od kako su tegovi na njoj..pre toga je radila 30 godina bez problems
.nisu tegovi idealno resenje..

Eto mi smo stavili 100 kg tegova od fergusona...a ova nasa tanjiraca godisnje uradi do 7 lanaca,a nekada ni toliko. I to ce da radi posle tarupiranje suncukretista,da spremi za psenicu.
 
Nazad
Vrh