Tanjirače

Ma saznace on. Rece mi na sajmu da ponekad prati forum.
 
Ma ovu ce da vuce Landini 100ks,ali eto interesuje me tezina,gledao sam na OLT stranici kupa 32 je teska 1330 kg e sad koliko se ona i tisa konstrukcijski razlikuje ne znam
 
Trebao bih malu pomoć.
Da li bi mi neko moga preporučiti koju tanjiraču da nabavim?
U pitanju je teška Banatska zemlja, a vukao bi je Belarus 82.1.
Zainteresovan sam za Ferocoop ili Consum od 28 diskova ali ne znam da li je ta tanjirača preteška za ovaj traktor ili da uzmem sa manje diskova.
Unapred hvala!
 
Druze cuvaj traktor tanjiranje je smrt,ja imam cenejsku 28 fi 560 disk,vucem sa 952 rezervene snage nema bolje da sam uzo 26,po meni uzmi od 24 diska ,bolje krug vise ili dva al mozes po svim uslovima raditi,.
 
Pa ona i treba da pravi pritisak na tanjire,sta mislis zasto ljudi sipaju ulje u ram pojedini tanjiraca,al ako mislis da je isto vuci 24 i 26 puno gresis.
 
Trebao bih malu pomoć.
Da li bi mi neko moga preporučiti koju tanjiraču da nabavim?
U pitanju je teška Banatska zemlja, a vukao bi je Belarus 82.1.
Zainteresovan sam za Ferocoop ili Consum od 28 diskova ali ne znam da li je ta tanjirača preteška za ovaj traktor ili da uzmem sa manje diskova.
Unapred hvala!
Uzmi 28 diskova. S tim da krajnji diskovi budu manjeg precnika. Da ti ne bi bilo neravno tanjiranje. Gledaj da ti bude oko 20 izmedju diskova, da ne bi radila krupno, kod mene su liveni tuljci na 19 i prezadovoljan sam. Vrlo bitno je da se sa svake strane baterije drze na po 4 srafa ili na dva cuga, ako kupis slabije postoji verovatnoca da zaboravis bateriju u njivi, pogotovo u Banatu i nasoj ritskoj crnici. Ja imam Mak Kiralj i prezadovoljan sam sa njom, vidi i tanjiracu komerc, adut...
 
Stefli ti je odlicno objasnio. Ja imam consum 28 i vukao sam je sa 82.1 vuce on nju,ali skroz otkosenu,sad istu tu vucem sa 1221,tanjiraca je uradjena extra,moja je uradila sigurno 3000kj i nigde nije pukla,ali ne svidja mi se sto je razmak 22 cm. Ja da sam na tvom mestu uzeo bi adut 28 sa razmakom 19 cm,ali da bude 1500-1700kg teska i lakse ces je vuci nego consum od 1400kg
 
Ma ja tanjiram skroz zakosenu sa 820 RM. U kukuruzistu svaki capur izvadi. Problem je samo ako je jako vlazno. Tanjira se i tad dobro al pripremno zavrsno vreme je duze, tj. kad treba da je ocistis onda places. Navuce se svega i svacega izmedju nosaca baterija i tih prvih diskova oko njih. To je samo u kukuruzu i po vlaznim, dok u ostalim slucajevima je pesma.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh