Tanjirače

Nikako na polugama, raspasce se sve kako kaze Nikola. Mi germinator vucemo na polugama ali on je mirna masina koja ne leti levo-desno.
 
Veliki traktori strane proizvodnje imaju spanere radi reda,cisto da ne lupaju o gume,veliki plugovi to kidaju od sale,a i plug se namesta sa otpustenim spanerima.
 
LJudi da li vam se desava da vam se traktor kosi pri tanjiranju ako neko moze da objasni zasto to radi ?
 
Kakva je tanjiraca u pitanju? Obje traktorske poluge moraju bit u istoj visini. Mislim na meljac da se izravna. Ako jedna strana tanjirace vise tone u zemlju eto kosenja traktora
 
LJudi da li vam se desava da vam se traktor kosi pri tanjiranju ako neko moze da objasni zasto to radi ?

Ako je V tanjuraca to je sasvim normalno, pogotovo kad se radi o tezim tanjuracama. Kvalitetnije tanjurace na rudi imaju podesavanje za uklanjanje kose vuce dal mehanicki il hidraulicki. Stos je sto rpednji tanjuri idu u tvrdu zemlju i prave otpor samo u jednu stranu a zadnji idu u uradjenu zemlju i prave dosta manji otpor u drugu stranu i zato tanjuraca kosi traktor. Rjesenje je ili izravnati malo prednju bateriju ili zakositi rudu da se tanjuraca dovede u "ravan" sa silom vuce traktora.


Ovdje se na 1:12 vidi fino kako je to kverneland uradio na velikoj V tanjuraci jer ne pravi svaka njiva jednak otpor tako da se to na brzinu podesi i gaaaas:

 
Da li manju kosu vucu stvaraju tanjirace koje prednje diskove imaju manje a,zadnje vece?Tu bi trebalo da je isto opterecenje?Naravno mislim na V tanjirace.
 
Može da se ušteluje da se izravna kosa vuča, nijeisti ugao prednjeg i zadnjeg reda tanjira....
 
Može da se ušteluje da se izravna kosa vuča, nijeisti ugao prednjeg i zadnjeg reda tanjira....

Ljudi vole da je "ukrstena do kraja" i tu nema drugog podesavanje nego na uglu vucne rude... Kolega je Vucnu X tanjuracu prepravio na V i pozalio je samo zbog kose vuce koja se pojavljuje prilikom rada. Ne zeli vise nista prepravljati, previse mu je zivca pojela tanjuraca a tako malo mu fali da bi bio s njom zadovoljan. Kaze da ide triput bolje u zemlju i iza njega sve ravno ali uzalud...
 
Tara dobila malo dodatne opreme
tara_v_28.jpg

tara_v_28.jpg
 
Nazad
Vrh