Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Usluzno klanje za jednog prijatelja koji ne moze da postigne u klanici da ispuni normu. Fini novci za dan se uzese.
e818eaf7e5c5b272ccadd19db556889b.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sami radimo. Nismo neki majstori, ali za sebe ok. Kad je valjalo zadnjih 30 valjda ce valjati i sledecih 30. Nedavno sam cuo ovo da li je sala ili zbilja procenite sami. Kaze.. Dok je baba bio u punoj snazi to se znalo ustane seu 5 upalu se bagraci skupi se drustvo popije se rakija pa na poso.Pokolje se kolko se imalo obicno dva tri godisnjaka pa redom kafa kuvana rakija kuvano vino poso naravno tece posle pecenja na brzinu pa barevina pa uz to vino pivo do uvece sve gotovo. krvavice, majuske, svargle,cvarci utim i vecera ko je bio tu ako nije zagino u medjuvremenu. Jos ako zovu i tamburase e onda poginu i ovi sto nisu zaginuli.Tako je bilo nekad. A danas? Baba ostario sin preuzeo palicu i doso disnator. Sin naravno pozove majstora jer se nesto i nije trudio da nauci. Majtor dodje s pomocnikom baba pita sta ce te popiti majstor kaze nista ... e bem ti majstora misli baba u sebi. Poruse oni svinje omamili ih onom strujom pa komsije nisu ni culi da se kolje, nisu to vise ni oni godisnjaci od po 200 kila napreduje poso.........Majstore pivo, vino ...kazo sam NISTA....e tu baba odustane. Do 1 sat sve gotovo majstor nece ni da ruca kaze zuri ima jos dva poslepodne da uradi.Baba nervozno seta po avliji i veli i STA JA SAD DA RADIM DODOVECE BEM TI DISNATOR.
Prica uvek aktuelna. Samo sto cu ja luftovati ove godine.
 
Juče oprana i spremna za "upotrebu".Danas se kolju drugi.

Godinama u nazad matori je zadužen za čišćenje i pranje šunke, kompletna bude prekrivena sa buđi ili kako se već zove. Pre neki dan naiđem taman kad je kreno sa sređivanjem ... reko matori pakuj šunke u gepek i ništa nepitaj, odvezo u perionicu i za minut tri šunke oprane perfektno.
 
Ja danas poceo. Oborili jednu, meso samleveno, sutra se pravi salama. Bilo cisto malo preko 40kg mesa. po preoceni svinja je imala 120-130kg. U ponedeljak jos jednu samostalno, a onda u utorak moba i festa, 3 komada od 220-250kg.
 
Nazad
Vrh