Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.574
Evo, malopre stigoh kući od sestre i zeta, zabijača bila i prošla, i ovakva, po ovome nevremenu, ne ponovila se...
Zet kao da se na onog odgore kamenjem bacao pa mu ovaj podario ovakav "prekrasan" dan...
Moji su u susednom selu, Šatrinci, a ovaj sneg napravio haos...
Jedva sam jutros stigao onamo, a razdaljina između Dobrodola i Šatrinaca je nekih 3 kilometra....
Moradoh lance staviti na točkove auta...
Bitno je da je društvo bilo složno i organizovano, a krmci su se ređali uigranom tehnikom ko na pokretnoj traci...
Kao i to da sa ovime zatvaramo radnju do naredne sezone, više nema u planu ni jedne zabijače...
Ako i vanredno bude nešto, odradićemo...
Klali smo jednu jalovu krmaču i 2 krmka, proseka dobrih 140-150 kila...
Krmača je bila preko 200 kila, cela išla u kobasice i kulen, moja muzilica jedva izdržala mlevenje....
Oko 150 kilograma mesa je samlela...

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
A kod mene se govori nema svinje dok ne vidi sneg :haha: I cale je uvek klao po nekom kljametu :osmeh: Isto i za curke je govorio nema klanja dok ne kljucne sneg.

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
425
На 120 кг телесне масе 5-7 кг крви. Зависи од мајстора колико ће да искрвари. И да ли обрађујеш месо одмах или чекаш да преноћи. Раса свиње исто игра велику улогу и начин исхране. Нпр. пиетрени могу да изгубе велики % течности из меса. Раније су користили препарат који је задржавао воду у организму па они онако велики и мишићави кад измериш месо после клања мислиш да те неко покрао.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.284
Jel ja to vidim Igica mladjeg ili me moj vid vara?Otkud njega?
Mora biti da je to Milan menadzerirao za njega.
:) ;)

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.489
Imaš oko sokolovo.Milan i on su kumovi.Štata što nisu ranije počeli .

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.574
Jučer kod brata smo "odradili" 2 komada...
I time započinje ovogodišnja sezona...
Ova krmača se prasila, po rečima vlasnika, 10-tak puta, i ona sprava "bez duše" je pokazala ravno 372 kg...
Drugo je bilo krmče "u klasi", a pravi mršavko u odnosu na ovu grdosiju...
Ovaj čovek sa slike, a radi poređenja, ima preko 2 metra u visinu, i meter i po u "širinu"....;)
Usput, uspela je da "pobegne" sa rema, zaklana i okupana, pravac u blato...
Pljuštala kiša, posle se razvedrilo, a počeo hladan vetar da briše, ko veli, da se osušimo...
Popustile kuke na remu, i kanap je pukao, kao obezbeđenje...
Onda crevo, puštaj vodu, pa kupaj ispočetka, taman posle "moleraja"....
Samo nas trojica je odradilo sve, nigde nikoga na vidiku ceo dan, a zato uveče, i zvanih i nezvanih. koliko hoćeš...

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
13.245
Kad su Lala i Sosa išli na slavu , Lala uprego konje i čeka a sosa nikako da se spremi . Ženo božja idemo li , a ona kaže , neznam dal da mećem brus ?
Šta je to ? ,pita Lala ? Pa znaš grudnjaci .
A,.. meti,meti , vani je blato .

N_emanja

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2018
Poruka
301
Jedno pitanje za iskusnije ljude. Od skoro imam mesarski pištolj za omamljivanje. Treba da krmacu od 4g starosti, zanima me gde se ona omamljuje? Izmedju očiju, iznad, gde tačno?

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.574
U mozak bi trebalo da potrefiš...
A mozak kod krmka gde je ?
Eto ti odgovora...

Koristi municiju (kapisla) kalibar 9x17, imaš zelenu, žutu i crvenu, to je jačina, crvena je najjača kapisla,biraš spram veličine životinje koju "omamljuješ", ciljaj u mozak i nadaj se da ćeš potrefiti iz prve...

Poslednja izmena:

N_emanja

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2018
Poruka
301
Znam da je poenta mozak, ali ako sam dobro pročitao, kod starijih svinja može valjda da se stvori supljina tj sinus, pa onda moze biti svasta ako se omasi... Hvala u svakom slucaju. Imam neke metkice, tj imao sam crvene sada na njima nema boje uopste.

Vrh