Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.492
Pošto se kod vas radi obrada na polutke?
Kod nas 1800-2000 din./njosvi.
Jbt...malo pre listao malo temu o receptima, i vidim da je cena pre 8 godina bila 900-1000 din/njosvi.

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
1.988
Ja zavrsio , zive vage mislim 505kg , obadvije polutke 275kg. Bilo zensko pa dosta lojavo.

milan 87

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2010
Poruka
1.646
zar nije bolje da koljete jednu po jednu cim nestane koljes i imas uvek taze meso.klao sam ja po 2 pa izgubi miris to .

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.970
20 dinara/kg da bude sve urađeno plus pregled.U polutke 1500-2000 po komadu plus trihineloskopski pregled koji je 400 dinara.

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.464
Juče kod kolege 5 komada 110-120kg, počeli oko 9,30h i završili oko 17h sa obradom, sad idemo još kobasice i urku (džigernjača) i švarglu pa posle možda u oranje.:osmeh:

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.135
Kiraj vidim da radite vise komada od jednom,za koliko vremenski rasporite poslednjeg od klanja

- - - - - - - - - -

Kiraj vidim da radite vise komada od jednom,za koliko vremenski rasporite poslednjeg od klanja?

nikola720p

Član
Učlanjen(a)
30 Apr 2017
Poruka
656
I kod mene radna akcija,jednu svinju sam prodao ujaku a druga za mene,imao sam problem jedan,jedna svinja zavrsila u potoku kad smo je tek zaklali,imali smo srece sto nije bio veliki potok...

- - - - - - - - - -

[/IMG]

T110

Član
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.051
I kod nas danas skinula jedna :osmeh: komsija klao, pa se i ja ucipio da i meni jednu zakolje, ja nisam klao 30 i vise godina, danas probah al ne ide pa je ipak majstor sve odradio.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.162
Kolega jedno pitanje cisto iz radoznalosti,sto se prvo pokulju sve svinje pa tek onda uredjuju jedna po jedna,pitam jer u mom kraju to nije obicaj pa me zanima jel to cisto navike radi ili postoji i neki odredjen razlog?

Kao prvo ,svinji su iz drugog dvoršta i ne bi bilo praktično svaki čas ići po sledeću .Drugo ,nema stajanja .Kada prvog operemo "majstor " kreće obradu a pomagači prlje i peru.....

nebojsa100

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2012
Poruka
426
Kao prvo ,svinji su iz drugog dvoršta i ne bi bilo praktično svaki čas ići po sledeću .Drugo ,nema stajanja .Kada prvog operemo "majstor " kreće obradu a pomagači prlje i peru.....
Znaci stvar navike i organizacije posla,kod nas nekako drugacije funkcionise,tek kad je jedna na remu druga se polako ubija i suri,taman dok majstor ovu prvu skine sa rema druga dodje na red i tako u krug.
Hvala na odgovoru.

Vrh