svastara

Pomagajte;okotila mi se zecica u kuci,zena ih je prebacila u jednu kutiju,stavila ih je u sred kutije sa onom dlakom sto se zecica ocupala posle nekog vremena primetili smo da ih je zecica ukopala skroz na dno kutije(kutija je puna sa slamom)sta treba da radim,nisam imao zeceve do sada
 
Poslednja izmena od urednika:
E hvala puno,kutija i zecica je drugoj prostoriji svetlo ugaseno temperatura oko 18C.a sta dalje(sutra)
 
Poslednja izmena od urednika:
Zdravo novi sam ovdje i interesuje me kako da ubacim slike mojih zeceva ?????
 
Poslednja izmena od urednika:
E hvala puno,kutija i zecica je drugoj prostoriji svetlo ugaseno temperatura oko 18C.a sta dalje(sutra)
Samo davaj majci kvalitetne hrane(granulat) i dosta vode,ostalo će ona odraditi.ona danju jede,pije anoću,ili kad nema nikog lepo podoji,tvoj posao je samo da nadgledaš i tovariš hranu,eventualno da pogledaš dali ima u gnezdu neko uginulo,to odma izbaci i menjaj prostirku.Samo polako,biće od tebe kunićar!
 
Mogli bi da se organizujemo i da se skupimo svi negde.
Znam da ima izlozba u tu svrhu ali bi mogli da se nadjemo negde uzivo.
A mogli bi da se i proba gulas, kobaja i ostali recepti...
:)
 
Ja sam za..Predlazem da svako ponese kunica od tarosti 3-4 meseca da se spremi paprikas.Moglo bi da svako ponese pice po zeli koje bi podelio sa ostalim kunicarima i tako svako po nesto.Pa sta mislite o predlogu???
 
Ideja je dobra ali ovde ima najvise kunicara iz Vojvodine :) .... taman kad bude igrao Partizan u finalu kupa protiv Vose dolazim :D salim se ali moze sto da ne , svako ponese kunica od po 3-4 kg ili vise i flasu rakije domace ili vina i tako nesto :) Dobra ideja okrame :)
 
Bilo bi extra a sto se tice lokacije pa bitno je da nadjemo samo neku salu ili lokal i da svako nesto obezbedi hranu ili pice...
A moze da se dogovori svako pa da se skupe ljudi iz svoje okoline podele troskove prevoza.
Znam da je tesko da svi budu slobodni i da se nadje vremena ali mogli bi zapoceti tradiciju.
 
Bio sam kod doticnog majstora za patuljaste i mogu reci da su vrlo ukusni juce sam bio na rucku jeste me bolela glava i jesam otekao ali preziveh.
Tajna je sto ih hrani pomijama tako da su se odlicno pokazali u kuhinji.Svaka pohvala...
Samo mambo italiano kuhinja...
:ppozdrav:
 
Kako ne mozes da zamislis a toliko godina drzis patuljaste kad dostignu 600g ja koljem i tu mi ostaje 400g mesa jel upotrebljavam i glavu...mlado meso topi se u ustima,okram ti je sve rekao ako se sta organizuje ovaj skup probaces...... gde da slikam da mi se ureknu :) :D
 
Postoji zanimljiva prica o njegovom pocetku kako je poceo da konzumira patuljaste.
Buduci da je imao vise rasa u uzgoju za meso a patuljaste je drzao samo za ukras.
Jednom prilikom jedan patuljasti poceo da se tetura i on ga prikolje i da ga spremi na italijanski nacin do tada nepoznat njemu.
Bio je skeptican ali kada je probao prvi zalogaj odusevio se.
I od tada i njih gaji za meso...
 
Ne , ja ne drzim patuljaste ja drzim srednje pasmine za tov , ali retko ih jedem vise prodajem ovako zive dok su mali :) al posto ste iz Cacka ja mogu da navratim do vas, ne moram da cekam skup :) :D Koliko imas komada ?
 
Pozdrav,
zelim se baviti kunicarstvom i trebao bih nabaviti dvije zenke i jednog muskog (orijaski sarac) ako neko ima u BiH bilo bi dobro ili da mi predlozi nekoga ko se time bavi na ovim podrucjima.
 
Da li vam se desavalo da vam se nekad kunic strese?

---------- Poruka napisana 24-02-12 u 21:26 ---------- Prethodna poruka je 23-02-12 at 00:04 ----------

Koliko vidim za okupljanje i degustaciju izgleda da cemo samo da se okupimo ja poni i lavic i marko94.
Za mene i lavica i marka94 je lako nego poni zivi daleko.
Mada ako ce da ponese kobasice njene cuvene onda je sve lako.
:)
 
Ovako,zeleo bih da pocnem da se bavim kunicarstvom za svoje potrebe,vec nekih par nedelja do mesec dana citam ovde sve i svasta i msm da sam otprilike nasao ono sto mi treba kao pocetniku,kakav oblik kaveza,rasu zeceva,itd.. Zanima me sad posto imam lep zatvoren prostor u jednom delu kokosinjca,koji je inace izbetoniran,i lepo zatvoren,a nije mnogo veliki,dimenzije 1.9x1.2,da li bi bilo mnogo da tu stavim 9 kaveza,tj 2 stuba sa kavezima na vecem zidu,i jedan na manjem zidu??Zanima me zbog ventilacije,da ne bude zagusljivo??I jos jedno pitanje,posto su tu bile kokoske pre par godina,a u tom delu gde planiram kaveze ih nema vise,da li trebam da dezinfikujem zidove i pod zbog kokosjeg djubreta,tj da li steti kunicima,i ako trebam da dezinfikujem sa cim?? Dobio sam predlog da isprskam sa ugasenim krecom,i kao to ce ispariti dok nabavim kunice,pa me zanima da li je neko imao takav ili slican problem...
 
Nazad
Vrh