svastara

Hoce li mi neko odg na poruke ili ima forum namenjen mojim pitanjima?
 
Poslednja izmena od urednika:
Polako covece proslo je 20min forum je radjen na dobrovoljnoj bazi neplacas nista.
Opusteno bice ti odgovoreno...
 
Melencan ,o vakcinama je dosta pisano na forumu pa ako ti nije tesko "prelistaj".
Kolege ovo je TVOR,vrlo je krvolocan i kako kolega rece,ne ostavlja nista zivo.Ni meni nije jasno,ajd"sto se on provuce,vec kako izvuce odraslog kunica kroz mali otvor.Dobro se penje i u stanju je da pregrize letvicu da bi usao.
 
zahvaljujem peto1

Nov sam ovde i da budem iskren nisam ni video da ima jos ohohoj tema o kunicima i nasao sam sta me interesuje ali nema nigde nista o socijalizovanom uzgoju kunica a to me interesuje bolesti nisam nikada nista imao tako da niti sam pelcovao niti sam im davao bilo kakve vitamine niti preventive jer nemam u svojoj okolini kunicara koji bi me uputili nego sve sam pa kako se snadjem a ovaj forum mi je dar od boga ovde se nadam da cu dosta nauciti o kunicima hvala jos jednom
 
Poslednja izmena od urednika:
Meso za lasicu pripremam tako sto meso otvorim kao senvic i unutra stavim otrov moze svi otrovi koji su namenjeni za glodare tako da rasturaju unutrasnje organe prilikom gutanja.Zavisi sta mozete naci u poljoprivrednoj apoteci od preparata jer cilj je da u sto krace vreme unese sto vecu kolicinu otrova.a ne da se napije vode i da otrov nedeluje tj boluje par dana i dode sebi.pa opet obazrivo u stetu.Zato postavljam vise zamki.Ovo sve radim u rukavicama da neostane miris.

Makencad.Neznam zasto nemogu da ti posaljem privatnu postu ali pokusacu da odgovurim na drzanje kunica u grupi.Mogu se drzati u grupi stim da imas bazen izbetoniran 90 dubine napunjen zemljom i dupla zica iznad bazena ili da je izidan objekat.U slucaju kada je u objektu beton sve zecice krenu da prave na jedno mesto gnezdo i sve se okote na jednu gomilu.Tada nastane tuca jer svaka brani svoje pa izgaze malisane.Svaka zecica dolazi da doji i neki dodu do previse mleka a neki uoste nedobiju.Ovi sto dobiju previse uginu jer su se prejeli a ovi sto nisu dobili mleka uginu od gladi.O ovome su pisali.Moj predlog je da u cosak postavis dasku ukoso podupri sa necim teskim i tako odvojis jednu.Pa svaku sa nekim boksom pregradi.Tako ces biti siguran koliko je koja okotilai mocices da kontrolises svaku.
 
Poslednja izmena:
Kako se postavljaju slike pokusavam ali nesto nece?

---------- Poruka napisana u 22:10 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

Evo da se i ja pohvalim svojim malim stadom ali potrudicu se da stado poraste, zekani su mi svi zajedno to sam vec i naveo i super im je. prostoriju im grejem pa se banjaju sto se i vidi na slikama, zecice su sve skotne pa ce biti slika i kada se okote. Inace ce im to biti prvo kocenje stari su 7 meseci jos da dodam da se izvinjavam zbog losijeg kvaliteta slike slikano je telefonom
 
Hajde da se malo i ja umešam...
Ovo je kuna (porodica mustelidae). Inače u mom kraju je zovu još i zverka zbog svoje ktvoločnosti.
Pozdrav
 
Imas li za svaku posebno gde ce se okotiti ?
Da imam svaka ima svoju kotilicu inace su zajedno od svojih 40 dana starosti i ponasaju se kao copor bela zecica je alfa i koliko vidim ona odrzava red mada nereda i nema jedino im zec kvari idilu momak bi na cure kad za to nije vreme ali belka ga spusti na zemlju bilo koju zecicu da gnjavi ona ga najuri nju nikada ne dira legne do nje i gura glavu ispod njene prihvata njenu dominaciju ona je pocela da navlaci seno u kotilicu tako da nju cekam prvu mozda vec sutra mada nemora da znaci
 
Pa i ja cu tako kaveze imam za svaku jedino nemam kotilice za svaku ali namesticu nesto na brzinu ako od ovog ne bude nista prebacivam ih u kaveze ali odustati necu 2 god pokusavam da zapatim za kucnu upotrebu ali mi nesto nije islo od ruke. Kupim 4 mlade skotne zecice sve super krenulo okotile se lepo odhranile opet ostale skotne na 15 dan 3 dana od kocejna mixomitoza mi sve potamanila tesko skotne zecice i sve mlade a pelcovo sam ih ali djavo doso po svoje od boga da otmes nemozes opasno razocarenje posle 2 meseca dobijem zecicu od kolege ostane skotna okoti se i poubija zecice pustim za tri dana opet ostane skotna okoti mi 8 pet mi ostane tri propadnu i vise ni blizu zec nece pa nece pustao svakih nedelju dana i tako sest meseci ali jok celo leto hranio tih pet cuvao ko decu evo fala bogu sad su skotne dace bog da napokon krenem i ja zekanu sam juce strpo u lonac a i kupio sam panonca i kalifornijku da da bog da sve bude uredu
 
Imam jedan problem koji sam jutros video.Zecica treba da se koti 7 i pocela je da cupa dlaku sa sebe ali ne samo u kucicu nego po celom kavezu?Sta da radim i da li uopste nesto da preduzmem?
 
To mora da ona izvuce iz kotilice kako ulazi i izlazi, pokupi dlake i ubaci u kotilicu. pa ako opet iznese ti vrati.
 
Nazad
Vrh