svastara

Ja mislim da ce ona sama to pokupiti i uneti u kotilicu tako bar kod mene rade.
A sto se tice vode i kod mene ledi ali nesto se neopterecujem time dajem im samo ujutru i uvece a ostatak tecnosti izvuku iz sargarepe posto im sad dajem dosta pa sam primetio da imaju slabiju potrebu za vodom.
 
Mozda sam napravio gresku,stavio sam dosta slame tako da je sada pod kotilice u vosini izlaza a izlaz sam napravoi 12 cm od prave visine poda kotilice.Da izvadim malo slame?
 
Ja bi izvadio za pola! Izlaz iz kotilice se stavlja na visinu iz razloga da mali ne ispadaju iz kotilice i da zenka neizvuce male na sisi, a ako je izlaz u kotilicu u visini poda onda sve ovo pada u vodu.
 
Mislim da nebi trebao da diras .Moje zenke ukopaju leglo tako da nikada nije mnogo prostirke jer cak i leti odrzava temperaturu .Dokaz moje tvrdnje je da na temperaturi -20 c nisam imao gubitaka kod mladih .
 
Tako je,naprave jamu u prostirki.Jedna mi se okotila sinoć na -12,svi živi,topli.Važno je da budu prekriveni dlakom i da su na gomili.Kad bi zavuko ruku u to gnezdo vido bi da tamo ima bar 18-20 stepeni!
 
Molio bi nekoga za pomoc. Uginula mi zenka iz skroz nepoznatih razloga, Zdrava je bila i vesela. Problem je sto ima troje malih kojima je druga nedelja. Jel mogu nekako da ih spasim da prezive. Uneo sam ih u kucu pored sporeta da im bude toplije i natrpao im sena. Grickaju po malo al nije to to. Probao sam i razredjeno mleko da im dam na spric al nece. Sta da radim?
 
Kolega nisi dovoljno precizan u starosti kunica,druga nedelja je 7-14 dana.Ako imaju 14 dana,pice iz plitke posude a sa 7 dana ide 'rucno' dohranjivanje.Dobro je ako imas mogucnost 'podturanja' pod drugu zenku.
 
Molio bi nekoga za pomoc. Uginula mi zenka iz skroz nepoznatih razloga, Zdrava je bila i vesela. Problem je sto ima troje malih kojima je druga nedelja. Jel mogu nekako da ih spasim da prezive. Uneo sam ih u kucu pored sporeta da im bude toplije i natrpao im sena. Grickaju po malo al nije to to. Probao sam i razredjeno mleko da im dam na spric al nece. Sta da radim?
Druze meni se to desilo pre dva meseca kupio sam cuclu za macice i mleko u prahu za jagnjad tako da sam malce uspesno odgajio samo ih moras hraniti barem 3 do 4 puta dnevno pozzz
 
Poslednja izmena od urednika:
Pazi, nisam znao da ima ta cucla.Mozel kolega nesto vise o toj cucli,gde moze da se nabavi,koja cena valjala bi i slicica ako moze.Nisam siguran dali toga ima u unutrasnjosti a nije zgoreg to imati u pripravnosti.Morao sam sve da inprovizujem jer nema vise oni cucli sa onom malom sa strane.Pozdrav.
 
Kupio sam im ja neku cuclu al nece da piju na nju. Pinosavac jel mozes nesto vise da kazes o toj cucli za macice kao sto kaze simovic da nije zgoreg to imati u pripravnosti. Nikad se ne zna kad moze nesto da zatreba nekome.
 
Kupio sam im ja neku cuclu al nece da piju na nju. Pinosavac jel mozes nesto vise da kazes o toj cucli za macice kao sto kaze simovic da nije zgoreg to imati u pripravnosti. Nikad se ne zna kad moze nesto da zatreba nekome.
Cuclu mozes kupiti u bilo kojem pet centru kosta od 70 do 200 din samo je razlika u bocici od vece srednje i mane onaj gumeni deo to jest cucla je iste dimenzije na svakoj bocici za macice samo da imas jos neku u rezervi jer zecici kako rastu znaju da iskidaju cuclu zubicima kada ih hranis slobodno istisni malo mleka iz cucle tako da malac oseti mleko kada mu prineses do usta sam uzima cuclu i vuce kao lud kad vidis da mu je stomacic okruglast znaj da je sit mleko u prahu dobro izmuti da neostanu grudvice da nebi zapusile cuclu mleko rastvaras sa vrucom vodom i sacekas da se malo rashladi da bi malci mogli da piju i hraniti 3do4 puta dnevno primer 8 ujutru 13 popodne 18 predvece 23 vece tako da budu siti preko noci do dorucka ja sam moje hranijo do 30 dana mada sam u jednu cinicu sipao mesavinu za kunice toje gotov proizvod od 200 gr u tome se nalaze granule sitne jecam mrvljen suncokret i jos neke zajebancije tako da uporedno pored cucle i mleka imaju nesto za grickanje naravno krecu sa grickanjem vec sa20 dana ali bez obzira moraju imati mleka u obroku bar 30 dana nadam se da sam bijo od neke pomoci pa srecno pozzz
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka pomoc je dobro dosla. Danas sam trazio u Mladenovcu u nekim pet sopovima cucle za macice al nemaju. Moracu sutra opet da probam jos negde. Inace dao sam im i ja granule al ih ne jedu i isitnio sam im liske od suve deteline. To hoce da jedu.
 
Letos je zecicaokotila 19 kom. Posle nedelju dana se primetila razlika u velicini zecica.Pokupila sam one sitne koje bi priroda odbacila i tri-puta nadan sam ih hranila dvotrecinskim kravljim mlekom.Flasica je od kapi za oci bocica samo iglom sam probusila malenu rupu da vuce vazduh dok piju ako stvori vakum puste pe nece vise da vuku na flasici.Iglom probusi u donjem delu blize flacici samo jednom sivacom iglom prodjes da bude malecka rupa kao kada se na biciklu probusi guma.Samo da vazduh ulazi.Puno strpljenja da prihvate flasicu a sigurno glad ce u jednom trenutku biti jaca...Srecno mleko moraju piti da bi preziveli.
 
Od sinoc je u Srbiji palo snega od 40cm-1m.
Moram da uvedem kameru kod kunica nemogu vise cistiti sneg do kunica da ih obilazim.
Resio sam da im ostavim po 500din pa neka kupuju sami sta hoce ovih 7 dana.
:)

P.S. Najaci je jedan moj drugar on izruci 2 dzaka hrane stavi 3 serpe vode i kaze vidimo se za 7 dana i svi su zdravi i veseli...
:)
 
Danas sam im kupio cuclu za macice. 95 dinara u pet shopu sa sve flasicom. Prvi put su malo pili al sad... piju ko ludi. Dajem im dvotrecinsko kravlje mleko.


 
Nazad
Vrh