svastara

Slicno pitanje sam i ja postavio...Ako je zajedno sa kokoskama,pilicima nemoj zajedno drzati...!

Prasina jako smeta kunicma,a kokoske je prave VRH...
 
Nisi me razumeo,tu su nekada bile kokoske,i sada ih vise nema,zgodno mi je za prostor,samo je pitanje dezinfikovanje onoga sto je ostalo posle njih,inace fizicki su odvojeni od ostalih prostorija,tako da i ako bude nekada kokosaka nece biti u kontaktu za kunicima...

A sto se tice zagusljivosti,plan otprilike kako sam mislio da izgleda iz pticje perspektive je ovako
ndrfwi.png
[/IMG]
To su dimenzije a ici ce 3 kaveza u visinu,pa me zanima da li ce biti dovoljno dobro??Zimi sam siguran da ce biti toplo,ali nisam siguran da li ce leti biti zagusljivo..

P.s mali kvadratic ce biti kotilica,posle svega sto sam procitao mislio sam da bi bilo dobro da bude pri ruci zbog kontrole malih,sa poklopcem iznad,da ne bih uznemiravao zecicu..
 
Šteta što se na tvojoj skici ne vide vrata i prozor, ako postoji.
U koliko ne postoji morat ćeš riješiti ventilaciju zbog odvođenja plinova (amonijak CO i CO2).
- Minimalne potrebe za izmjenom zraka jesu:
- u ljetnom razdoblju 3-4 m3/h/kg žive vage
- u zimskom razdoblju 1 m3 /h/kg žive vage
Veličina prozora 1/20 do 1/25 površine poda.
Dezinfekcija se može izvršiti gašenim krečom ili nekim sredstvom na bazi klora.
Najbolje obadvoje.

 
Pa tu su vrata velicine 60*170,jel ce to biti dovoljno,inace je napravljeno da moze da se stavi neka improvizovana drvena resetka,posto planiram da vrata budu otvorena,ali da kunici ipak budu zatvoreni da ne udje nesto unutra,za svaki slucaj,tako da msm da ce biti dovoljno dobra cirkulacija,a iznad vrata ima kao fiksirano prozorce tj svetlarnik,a posto je inace sve od drveta lako moze da se prepravi i da se napravi prozorce umesto tog svetlarnika koje ce se moci otvarati,u slucaju da ne bude dovljan protok vazduha..Hvala za odg za dezinfekciju,odmah cu sutra to srediti i poceti izgradnju kaveza :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Imate li predstavu koji je bolji kukuruz za ishranu kunica zuti ili beli?
 
Poslednja izmena:
SREMAC POZDRAV

Jedno pitanje za tebe,ima li gde u mitrovici da se kupi pocinkovana mreza za pod.Pozdrav iz Šida
 
Sta mislite kada bi detelinu(lucerku) samleo i napravio pelete?Jedan prijatelj ima masinu za pravljenje peleta pa sam hteo da probam.Moslim da bi bilo dobro i ne bi bilo rastura.
 
Uhhh...
Mislim da nema,ali cu se raspitati!!!
Ima jedan lik sto cinkuje žicu.....i pravi kaveze za papagaje,tako da je verovatno upucen u sve!!??
poslacu ti njegov tel.na pp.

pozzzz....


Hvala baki,probacu i na rumskom vasaru ako nema dierkt futog.
U svakom slucaju hvala. Usput koju rasu drzis i kakvo ti je misljenje o istoj. POZDRAV
 
Simoću kad ces da kuvas vrucu?
Voleo bih uživo da vidim ovu simbiozu i slogu zivotinja.
:bravo:
 
To je bas lepo kad nam se kunici slazu i sa drugim zivotinjama. Ja imam dva kera i oni ulaze kod zeceva u kavez i igraju se sa njima po dvoristu. Imao sam cak i situacije kad je zenka u teranju da legne pod kera :osmeh: Naravno, nije nista bilo izmedju njih.
 
Nazad
Vrh