svastara

Ma svi ste vi super,ali ja ne znam šta da gajim!?A hocu i hocu...
Ovi iz vladajuce,kažu uloži u banku,ali kako da im dam pocepane gaće!????
U "predstavite se"sam naveo da imam vikendicu u fruškoj gori,te imam uslova za gajenje svega!
Zečeve,piliće i koke nosilje ću sigurno,ali opet ponavljam......u manjim količinama.Razmišljam i o ćurkama!

Ne znam šta ću?Posla nema i jedino šta bih mogao je da odem u selo i probam bilo šta!!!

Pozdrav iz ravnoga Srema!
 
Nisam promasio temu,tesko ga je uociti danju a kamol' nocu.
altdg0.jpg
[/IMG]
 
Hahahah dobar je nisam ga ni ja video odmah na slici.
:)

Kada se kupuju mladi od drugih odgajivaca kako pristuputi ishrani?
Da li mogu prevoditi na drugu odmah ili se treba nastaviti sa ishranom koju je odgajivac koristio?
Pitanje je za sve...
:)
 
okram ca @
U takvim slučajevima dajem samo sijeno ,zob i vitamini u vodu.Tako par dana dok ih prođe stres a poslije postupno dodajem jaču hranu, i nikad nije bilo problema.
 
Hvala ti na odgovoru.Posto je meni drugi dan cim sam im doneo poceli da kijaju i jedan je uginuo a drugi ga prati.Sumljao sam na promenu ishrane posto ih je onaj lik hranio jagnjecim granula.
Moze li jecam ili trikital umesto zoba?
I koje vitamine koristis?
 
okram_ca@
....ma može i ječam ili tritikal naravno!Zob sam naveo tako kao lako probavljivu žitaricu jer ja inače kunićima dajem sojinu sačmu i suncokretovu pogaču,kukuruz mljeveni oko 40% bez ikakvih problema,1% soli.Odnedavno i pšenično stočno brašno ali je previše sitno pa ostaje na dnu hranilice pa razmišljam o pšeničnim posijama.
A vitamini koje pronađeš u vet.apoteci. ja inače kupujem muvisel!
 
Juce ujutru sam zatekao prazna dva kaveza u kome su bile dve zenke sa po 4 mlada.Iako je pretproslu noc napadao sneg 30-40cm.nisam nasao nikakav trag.Proslu noc postavim zamku i za sat dodjem da obidjem i :sta:
351940i.jpg
[/IMG]
 
To je tvor.Moje saucesce povodom kunica.
On podavi sve i onda se vraca na mesto zlocina iznova i iznova dok neodnese ceo plen.
Svaka ti cast sto si ga uhvatio jer je to prepredena zivuljka.
Mislim da i ja imam problem sa njim sinoc mi je nesto grebalo oko objekta gde su mi kunici.
A reci mi kako je uspeo da dodje do njih mislim kako je usao u kavez?
 
Pozdravljam sve na forumu i treba mi par saveta poceo sam pre dve godine da drzim kunice mesance i napokon uspeo da odrzim 5 lepih zecica i dva rasna zeca jedan panonac i jedan belgijski orijas drzim po sistemu socijalizacije to jest u objektu 3,50mx2m svi zajedno to jest tacnije 5 zecica jedan zec interesuje me dali ce zec poubijati mlade i dali ce neka zecica da ubije mlade druge zecice jer sve su skotne i cekam prinovu a imam strah da od toga ne bude nista da trud od dve godine propadne uzalud molio bih sto brze odg od ljudi koji imaju iskustva sa ovakvim uzgojem jer im se blizi vreme kocenja dal da ih razdvajam dok jos mogu hvala vam unapred bojan iz zrenjanina
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni ovo lici na lasicu.Podavila mi je 18 malisana od 15 dana starosti.Pojede zadnji but i dokle stigne nekad ostavi glavu i nacne sledece.Desavalo se da pojede samo zadnji but i tako ga ostavi da se pati.Ovo mi se desilo u septembru 2011.Tada zam namazala lepkom oko kaveza daske i poredala jedne do druge.Na limu gde su fekalije stavila otrovano meso i "RATOMIR"otrov za glodare.Otrov je u kesicama kao za caj pa nemoze da ga uvuce u kavuz.Pojelo je dve kesice prve noci kada sam postavila ali zecice nije dirao,sledece noci je pojelo meso koje sam ostavila otrovano.Posle trece noci nasla sam ga pored kaveza.Resi se sto pre da nenamami ostale.
 
I ja mislim da je ovo lasica sto je simovicu podavila kunice slabije se vidi glava pa nmg bas da procenim,ali i mene zanima kako je dospela da udje u kavez, ali meni zao kunica covece steta i sta ces sad da radis sa njom
 
opet ja

Imam jos jedno pitanje video sam da clanovi spominju vakcine pa me interesuje koje vakcine im treba dati i dali se davaju samo jednom ili svake god i dali smem da pelcujem i skotne zenke i od koliko se meseci ili dana pelcuju mladi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh