svastara

ima li neko muzjaka da valja nemora da je odrastao skroz ali recimo od 5 mjeseci pa nadalje mada moze i mladji ako je dobar ...po mogucnosti sarac ali nemara biti moze i b orijas a moze i neki mjesanac samo da mogu izvuc sa njim bar jedno 7 kila ...ako ima ko sto a da moze da mi posalje do bara nek mi se javi u inbox ili ovdje okle znam kako vam je volja...
 
Ja drzim jeli ciste panonce, naravno bez koncentrata rezultati nisu takvi ali ima rezultata. Jedno je sigurno da kod uginuca zeceva mnogo puta je razlog hrana, pa razmislimo malo oni koji tove na veliko zeceve ne prave oni dzabe sebi koncentrat po svojoj nekoj recepturi, i u posebnoj mesaoni mogli bi oni otici kupiti serumov, cantavirski bilo gebi ili farm comerc. Ove velike firme mesaju hranu na veliko pa verujem da se da potrefiti i tako da od nekog sastojka malo bude vise, a ako znamo da je probavni sistem mladih odvojenih kunica jako osetvljih, onda dobijemo odgovor zasto mogu biti uginuca. Sve u svemu oni koji drze manji broj kunica, mislim da bi njima trebala biti najvaznija domaca hrana tu ponajvise mislim na jecam i zob naravno zimi kukuruz, tokom linjanja malo suncokreta.
 
Sve zavisi dali ti trazis ili ti neko nudi. I od odgajivaca koliko trofeja ima u vitrini pa makar ti prodo i neki skart to puno vredi. Jel je on priznati odgajivac.
 
Dali se nekom desavalo kao meni evo vec drugi put druga zenka 10 dana pre okota se ocupa napravi lepo gnezdo i sve ok a mali ni od korova nema nista uopste se nije ni okotila? Cudno nesto se desava!
 
To je verovatno lazna skotnost ili ih mozda pojede ali onda bi nesto video ,tako da je sigurno lazna skotnost.
 
Zima !
Ako se napravi duza pauza izmedju parenja tj. ako se u letnjem periodu ne pare zenke i prvi pripust zenke bude u periodu linjanja hoce da se desi lazna skotnost.To sto se ocupala je samo znak da ima pun nagon za parenje ,neke zenke hoce da u tom nagonu nose slamu u zubima ali ne prave gnezdo.Nista strasno sledeci put uradi kontrolno parenje posle 15-16 dana.Skotnost zenke mozes proveravati malte ne do zadnjeg dana nista joj nece biti ,jedino moras paziti da ako je skotna zna biti jako agresivna prema muzjaku pa ga moze cak i kastrirati.
Pozdrav
 
Pa da bila je pauza preko leta a i jedna zenka se prvi put parila tako da je sigurno to u pitanju lazna skotnost. Znaci da nema razloga za brigu ako je to normalna pojava posto sam vec polako poceo u sve da sumnjam. Kontrolno parenje radim na 5 dana i onda samo cekam ali moracu da pocnem da praktikujem i na tih 15-16 dana kontrolno parenje!A sto se tice kastriranja to je kod mene minimalna sansa posto nikad ali bas nikad ne parim kunice bez mog licnog nadzora, nikad ih ne ostavljam zajedno preko dana ili noci u kavezu nego u toku parenja sam stalno prisutan.
 
@ zima

I kod mene je bila mala pauza preko leta sad se parile a i ne zurum bas mnogo da ih parim, malo sam usporio tempo parenja. A sto se kastriranja tice to se desi za sekundu dok trepnes tako da se mora malo vise obratiti paznja na zenku kada trazi muzjaka pa je onda pripustati kod muzjaka.
 
Hhahah :D Jednom sam je spario ali se nije okotila :S
Evo slike od nje...
2nRWT.jpg

97qa2.jpg
 
Aha...u usi ima kraste,moracu da sredim to,posto kad ocu da je pogalim i kad je mazim kod usima,dize se jer je jako boli. :S
A i zaboravio sam da pisem...kad je stavim kod muskarca ona ga tepa,necu da mi muskarac bude sa jednom jaje :p hahaha
 
Pozdrav svima...imam jedan problem, naime, ostala mi je jedna vreća peleta(granula), ali ističe joj ubrzo rok. Dali im smijem davati kada rok istekne, uzevši u obzir da je uskladištena na hladnom i suhom mjestu. Teško mi je nabaviti tu hranu, pošto je kod nas nema, pa naručujem iz Orašja. Dali je neko imao sličnu situaciju ?
 
Pozdrav,poceo sam da se bavim kunicima ali za svoje potrebe ali imam problem grizu mi letvice na podu prefarbao sam ali ne vredi pa ako mozete da mi pomognete
 
Nazad
Vrh