svastara

Ljudi sta se to desava kada je tako malo interesovanje za forum zar je moguce da bas svi nemaju vremena ili se pojavio neki novi drugi forum pa se vecina preselila na drugi ?
 
Ovaj tropski talas ako prezivimo sa kunicima zajedno bice dobro, pogotovo majke koje doje a mali samo sisaju sisaju a majka vise uzima vodu nego hranu. Ajd puno srece svima:)
 
Hvala ti druze,srecno i tebi :)
____________________________________________________________________________________________________
Jer moze neko da mi kaze nesto o hibridima??
Ocu da kupim kaliforniska zenka\muzjak i novozelandski muzjak\zenka (cistokrvni) i ocu da dobrijem hibrid,pa interesira me nesto o nima :)
 
Zdravo kolege..Nedavno sam napravioo kaveze napolju s resetkastim podom i tu mi je bilo 6 kunica ,od kojih sam planirao 2 zenke i muzijaka ostaviti za priplod i neki dan sam samo nasao glave od njih :(,nesto ih je rastrgalo.. uspio sam sacuvati samo 2 zenke i 11 malih koji su bili u zatvorenom objektu.. Koja bi zivotinja to mogla uraditi? razmak letvica je bio oko 1,5-2 cm a kavezi su bili podignuti od zemlje oko 1,5 m.
 
Kavezi na prodaju

Kolege prodajem kaveze, moze i samo jedan sprat da se kupi (ne moraju sva tri). Cena sprata (sa dva boksa) na prvoj slici je 2500 din. a na drugoj 2700 din. ali se mozemo i dogovoriti. Inace oni su namenjeni orijasima a moze se cuvati i srednja rasa kao i kunici za tov.
27xgsol.jpg

ipw1mr.jpg
 
Ja bi kupio kaveze ali ja sam u Splitu pa jeli postoji neki način da se dostave
 
Prvo moras naci proizvodaca koji pravi kaveze pa se snjim dogovori o nacinu isporuke. Kod nas je 90% kunicarnika u samogradnji pa ako imas malo osecaja i prijatelja sve se moze uraditi. Zavisi kakve kaveze zelis i od prostora gde bi se to moglo postaviti. Imas temu slika nasih kunicnjaka pa tu malo prostudiraj sta bi ti odgovaralo pa onda da se krene dalje.
 
E ovako, nacitah se ja na forumima, pa reko da pitam ljude da mi kazu iz prve ruke....
1.da li moze neko da mi objasni razliku izmedju cincila orijasa(velika pasmina) i velikog cincila kunica(srednja velika pasmina) sem ako to nije jedna te ista vrsta...
2.ako neko ima iskustva u gajenju ove rase da malo napise po cemu se razlikuju od ostalih kunica i isto tako da li ih ima kod nas u prodaji ali dobre genetike i koliko kostaju:haha:?
hvala unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Postoje : mala , velika i takozvana orijaska cincila , a razlika je ogicno u velicini , velika cincila dolazi do 5 a moze i do 5,5 kg dok orijaska nema granicu makar po publikacijama , ja sam prije 10 godina imao jednog muzjaka koji je imao oko 8 kg ... mada trenutno neznam nikoga koji drzi orijaske cincile .
 
Postovani forumasi!
Da li je neko imao neku zecicu koja se uopste nije cupala pred okot?Vec drugi put se koti,ali bez jedne jedine dlake.Da li je to losa zenka ili sta vec?Prvi put su nakon tri dana uginuli svi mladi,a pre neki dan je okotila osam,pa cemo videti...
Inace sam nov u tom poslu oko kunica,pa se slabije razumem.
Hvala unapred!
 
Najverovatnije da je losa zecica,ali moguce je da zecici prezive posto je sada dosta toplo.Jel ima kucicu gde se koti?
 
Meni se pre dve nedelje okotila jedna bez ijedne počupane dlake 6 kom.Bile su vrućine pa možda zato.Tek je treći dan počupala malo,tek da ih pokrije ali su se mali brzo izmigoljilji iz gnezda.Sad su svi živi i zdravi.Ta ženka se kotila već više puta tako da kontam da je to bilo zbog vrućine.
 
Ima kotilicu...ali nocu i nisu bas neke vrucine,pa se ona uopste ne cupa,tako da sam ja ipak ubacio malo slame,da prekrijem celu povrsinu gnezda.....za sad su mali dobro,videcemo da li ce preziveti prvu nedelju,pa se javljam opet..Hvala na odgovorima..
 
Nije kunić ali zekan jeste :) navatao sam ga u bašti pre par nedelja. Spava u krastavcima i dalje, juče sam probao da ga uhvatim opet ali sad je duplo veći (lepo se hrani) i bogami brz. E sad ne ide gajiti povrće i zekana na jednom mestu, mada ne pravi neku veliku štetu ipak bi da ga se rešim. Kako ga navatati??

zekan2.jpg


zekan.jpg
 
Ne bi bilo sportski sprašiti ga sačmarom sa metra razdaljine :) On mrdne tek kad ga dobro okupam sa zalivanjem ili kad pružim ruku da ga dohvatim. Probaću nekom mrežom...
 
Nazad
Vrh