Suncokret 2024

Takvog slicnog na slici sam vrsio pre nekoliko dana ,Bacardi i LG 479 vlaga bila 9.8%.
Danas sam probao ovog sa slika,isti hibridi,vlaga 15.x % .....ovaj sa slike je mozda malo preko 10% vlaga,ali ima po njivi mesta gde je bas zelen,sarena zemlja,tu curi voda sa secke koliko je mokar...


 
Kako je ta sindženta nicala po mesec dana i kako je sklop na pojedinin mestima bio nikakav zadovoljan sam Realno na oko nikakav al eto hvala Bogu nacurilo 20 i kusur
20240824-091631.jpg
20240824-091513.jpg
 
Poslednja izmena:
Nekako se i meni čini......presijavao sam sureli sa ns 7749, onim postrnim jer je već bilo kasno, i izgledaju bolje glave nego kod sureli
Sureli pojeli zečevi a 7749 nisu dirali....
Kod mene NS 8005 kao u prici lep, sklop ekstra, glave sve lepe velike podjednake, iza kombaja glave ispadaju otkos prave koliko ih ima ali u bunkeru nista specijalno... Sureli i LG ga oduvali a losije izgledali na oko. Kad prodje kombaj to je merodavno
 
Док су биле иоле нормалне године неома на изглед сва никаква, ситне главе али попуњене до краја и има доста већи хл од осталих (синџента генерално).
Као што ми је рекао човек (чекали смо да се отвори продавница делова за комбајне и бераче, ми смо тада још увек брали у клипу) мали клип али га много има и на крају кад се измери килажа има више од онога где су велики клипови али ређе посејано (због брања берачем). И био је у праву.
 
Nazad
Vrh