Suncokret 2024

Mi smo danas kosili 4 parcele sa druge strane sela na odličnoj zemlji.
Prosek je jako blizu 2000 kg po kj ali nije prebacila.Za SRPS pišem.
Jedino evidento da je Neoma iz kasne setve ošišala Onestar iz ranije iako je na oko izgledao lepše Onestar.
Prikolica 12 t neoma 7060 kg ,prikolica 15 t 7600 onestar,punjene maksimalno.
Generalno malo smo poravili prosek danas ali opet smo u bunaru.
 
Ne znam gde su,nije orosek 2 t po kj,nego za julerašnji dan je bio taj prosek.imam još 4 dana da kosim pa na kraju vidim prosek.
Evo sad kosimo Seleuški atar mislim da će prebaciti tonu al jako malo.uveče rezultati.
Sve u svemu nadam se da će minimum na suncokretu biti 70000 bruto .
 
Da me pogrešno ne shvatiš NA ali skoro da ti ne verujem, pa odakle toliko da curi kad na slici sve izgleda spečeno i skvocano, pregorelo...
Što oko može da prevari čoveka.
 
Ne znam gde su,nije orosek 2 t po kj,nego za julerašnji dan je bio taj prosek.imam još 4 dana da kosim pa na kraju vidim prosek.
Evo sad kosimo Seleuški atar mislim da će prebaciti tonu al jako malo.uveče rezultati.
Sve u svemu nadam se da će minimum na suncokretu biti 70000 bruto .
Mnogo je sareno! Od uzasnih parcela pa sve do jako dobrih.
Skoro da nikad nije bilo takve razlike, da jedan dan u proseku kosis 1100 kg, drugi 1500 a da nailazis na parcele u blizini onih od 1100 kg sa prinosima od preko 2 t/kj.
 
Prosek najnizi od kad se ja licno bavim poljoprivredom. Bilo je i 1100 kg/kj a danas je bilo na jednoj parceli od 2 kj 2140 kg/kj vlaga 12% Sve Michigan!
Imam isto Michigen jeste sitan al je lepo završio i popunjen je do kraja očekujem tako kao kod tebe ako ne i koju kilu više .
 
Me znam vise ni da li zavisi od zemlje ili od cega zato i ne mogu da razumem kad su parcele blizu, isti hibrid a razlika velika u prinosu!
zavisi od kise,to sam vec pisao
sada je kisa tamo gde naidje oblak
nije ko nekada da kad pada-pada svuda


i sad je kisa padala vazdusnom linijom 50-60m a pored mene komsija skida kukuruze

tako i ove tvoje dve parcele
 
zavisi od kise,to sam vec pisao
sada je kisa tamo gde naidje oblak
nije ko nekada da kad pada-pada svuda


i sad je kisa padala vazdusnom linijom 50-60m a pored mene komsija skida kukuruze

tako i ove tvoje dve parcele
Kod nas nema veze sa kišom,ako đi nismo dobili ove g kipe onda niko u Srbiji nije.
Ja mislim da da ga presekle one T nije izgurao ,bar sam to primetio na CL i CLP,Ekspresi se drže zelenije.možda imaju bolju genetku za tiplotne udare.
Danas nisam meruo pošto mi se upalio kombajn pa smo se zezali sa gašenjem i saniranjem.Odjednom je počeo da se puši o jedva smo ga zagasili pa do kuće nekako i onda smo ga okupali dobro.
Pretpostavka da je neka iskra našla snagu u udarcu.
 
Kod nas nema veze sa kišom,ako đi nismo dobili ove g kipe onda niko u Srbiji nije.
Ja mislim da da ga presekle one T nije izgurao ,bar sam to primetio na CL i CLP,Ekspresi se drže zelenije.možda imaju bolju genetku za tiplotne udare.
Danas nisam meruo pošto mi se upalio kombajn pa smo se zezali sa gašenjem i saniranjem.Odjednom je počeo da se puši o jedva smo ga zagasili pa do kuće nekako i onda smo ga okupali dobro.
Pretpostavka da je neka iskra našla snagu u udarcu.
Ima veze itekako sa kisom! Drugar koji ima pcele odma mi rekao da nece biti suncokreta( u banatu nosi pcele ) Oprasivanje je trajalo jako,jako malo. Pcele nisu skupile polen a suncokret nije oprasivao kako treba.
Na kraju nije skupljao nista meda!
Sve to zbog kisa u pogresno vreme!
 
Pa kako je onda loše gde uopšte nije bilo kiše a loše i gde je bilo previš kiše.
To se slažem za oprašivanje da mu nije godilo ali bilo je setve 3.3 i 1.5 u istom delu atara i dale približan prinos i to dobar,ista sorta a u drugom delu atara ista priča al rod u pola.
Kod mene što sam primetio da je oprašivanje bilo odlično i vlage je imalo odlično ali se jednostavno u nekim delovima atara skvrčio i prestao da živi.
 
Nazad
Vrh