Suncokret 2024

Ovršen juče Pionir LE 163, vlaga 7,6% neto 3.350 kg/ha (1.930 kg/kj). Sejan na pšenicu, 250 kg mešano jesenas i 250 kg AN pred setvu, prskano dubinsko, kopano i ošpartano, bez korišćenja ekspres hemije. Naredne 2-3 godine bez suncokreta zbog plodoreda.
 
kod mene vlage velike prošle nedelje izmerio 17 sejan polovinom aprila LE99 sutra bi da ga skidam ne znam da li je pametno
 
Nisam nigde procitao sta preduzeti za ubuduce da sprecim ovaj samorast suncokreta.Naime na dve male parcele pojavio se gusto ko cetka.Cekati dok sazri ili pomoci tanjiracom pitanje je sad.Ovo pitam za sledeci put i zanima me gde sam pogresio.Hvala
 
Od sada ću obavezno da koristim ono Đubrivo GeO2 iako je 110 din/kg. Eno Raca će imati 30% veći prinos na suncokretu uz korišćenje tog đubriva, gledao prilog. Jedino je kod Radoslava na njegovom prilogu bila razlika samo 1%, koliko se sećam.
 
Od sada ću obavezno da koristim ono Đubrivo GeO2 iako je 110 din/kg. Eno Raca će imati 30% veći prinos na suncokretu uz korišćenje tog đubriva, gledao prilog. Jedino je kod Radoslava na njegovom prilogu bila razlika samo 1%, koliko se sećam.
Ja cu obavezno da glumim strasilo sledece godine! Mnogo veci prinos imam tamo gde zecevi nisu grickali suncokret 😂
 
Nazad
Vrh