Suncokret 2024

Код нас је пријем до 15% влаге. Истовара се у халу на две стране - одваја се сувљи од влажнијег.
 
LE99 vlaga 28 na Kondi i.Michigenu 25
Screenshot-20240817-195621-Viber.jpg
Screenshot-20240817-195618-Viber.jpg
Kada je to sejano? Lepo izgleda i kao da mu nije nasmetala ova vrucina. A pretpostavljam da je i dobar zbog toga sto nikada nije sejan suncokret na toj zemlji, jesam u pravu?
 
Jeste u pravu si nikad nije bio tu suncokret ,sejan je posle 20 aprila sad tačno koji dan ne mogu se setim.
 
Iskreno nisam imao nikada michigen, kondi sejemo godinama, i takav sa slike je davao oko 2500kg+-. Mozda je ova godina specificna, da su prazna zrna. Ove god sam imao kondi slican kao na slici ali ipak slabiji i dao je 2200-2300 po kj.
 
Osiguranje od oluje je mrka kapa ako nemaš zvaničnu državnu meteo stanicu blizu njive. Da bi priznali oluju stanica to mora da zabeleži.
A kako je meni jedne godine olujni vetar sravnio kukuruze sa zemjom, a najbliža stanica udaljena 10km vazdušnom linijom nije zabeležila nikakav olujni vetar, pošto tamo ga nije bilo, što se osiguravajuće kuće tiče oluje nije ni bilo.
Toliko o tome.
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ima i do kvaliteta zemljišta.
To svakako.. Kod mene zemlja od 4. do 7. klase, bicu zadovoljan sa prinosom preko 2.5t/h. U dobrim godinama prosek bude nesto preko 3 tone a prinosi na boljim njivama i do 4 t/h ali tu bas svasta treba da se poklopi a svi znamo koliko je zajebano da se suncokretu sve poklopi kako treba.
 
Nazad
Vrh