Suncokret 2023

Dobili ste opet neku kisu koju mi nismo,inace ne bi toliko propala kasna setva.
 
To što je jedan dobio kišu a drugi ne, nije merodavno merilo za raniju ili kasniju setvu. U istim uslovima onaj kasnije posejan bi pobedio.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas vecina seje prvo suncokret pa posle kukuruz. Neki cak i krajem Marta ili odmah pocetkom Aprila ako vreme dozvoli.
Ima nas dosta koji sejemo suncokret nakon kukuruza polovinom Aprila ili u drugu dekadu sto mi se bolje pokazalo!
@North ARMY
Radjeno je vise puta sa osnovnim djubrivom pod brazdom i bez i tu nemam dileme sta je bolje!
Medjutim gledam i na to da suncokret uglavnom ide posle psenice koja je djubrena sasvim ok pa onda koristim samo oko 100 kg/An-a radi nesto manjeg ulaganja!
 
Nikako urea u suncokretu probao više godina sa i bez i nikakve razlike nema sem vizuelne a hoće da sazri odjednom ako se djubri azotom( valjda pre oboli), sejem obično čim može posle prvog aprila i odlično mi se pokazalo tako, kasnija setva po meni ima smisla ako je lošija klijavost semena, u kasnijoj setvi pre niče suncokret ...
 
Svi su to znali i svi su to čuli ali niko nije znao tačno da kaže od koga je čuo i ko je taj koji toliko plaća...
То је оно како се од муве прави слон: свако дода нешто а нешто одузме... На крају се испостави да то плаћа имагинарна фирма.
 
Nikako urea u suncokretu probao više godina sa i bez i nikakve razlike nema sem vizuelne a hoće da sazri odjednom ako se djubri azotom( valjda pre oboli), sejem obično čim može posle prvog aprila i odlično mi se pokazalo tako, kasnija setva po meni ima smisla ako je lošija klijavost semena, u kasnijoj setvi pre niče suncokret ...
Po meni ako se zna da je klijavost losa treba ga posejati ranije da bi eventualno lose nicanje moglo da se ponisti i poseje novo. Pogotovo ako lose nicanje bude jos proredjeno stetom koju nacine razni insekti i zivotinje.
 
Po meni treba voditi računa kakvo se seme kupuje i obavezno gledati klijavost semena da bude 90+% takodje nikako ne sejati prepakivano seme isključivo "sveže" i još jedna sitnica koju sam zapazio, kad je seme "krupnije" vreća ima "10+ kg" bolja je energija klijanja od " sitnijeg" , zbog štetočina i zečeva tretiram seme i sejem gušće(21,5 cm).
U setvi početak aprila suncokret niče 10+ dana, a jednom prilikom u presejavanju kraj aprila( sejano plitko u iste tragove 3-4 cm) nikao je sav za 7 dana ..
 
Poslednja izmena:
Ја сам тео да продам сунцокрет по 120 дин, ал нико није тео да направо уговор а камоли да плати...
 
Po meni treba voditi računa kakvo se seme kupuje i obavezno gledati klijavost semena da bude 90+% takodje nikako ne sejati prepakivano seme isključivo "sveže" i još jedna sitnica koju sam zapazio, kad je seme "krupnije" vreća ima "10+ kg" bolja je energija klijanja od " sitnijeg" , zbog štetočina i zečeva tretiram seme i sejem gušće(21,5 cm).
U setvi početak aprila suncokret niče 10+ dana, a jednom prilikom u presejavanju kraj aprila( sejano plitko u iste tragove 3-4 cm) nikao je sav za 7 dana ..
A u setvi pocetkom maja nikne za 5 dana!...sto znaci da je zemlja toplija...
 
Nazad
Vrh