Suncokret 2022

Zanimljivo kako oni prvi skidani, samim tim i rano sejani (mart i prvi dani aprila) dali 500-700 kg/kj.
Ovi kasniji sve više sipaju, evo stigli smo do 1500 kg. Baš me zanima koliko će dati oni sejani 1 maja ili koji dan kasnije.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije pravilo druze...ja i komsija sejali isti dan(10 april),parcela do parcele,on pionira ja lg,on je vrsio svoj pre 10 dana(imao oko 700kg kj.),ja moj necu sigurno jos 10,jer je u puno boljem stanju nego njegov.Ista je grupa zrenja moj i njegov,pa kontam da je i agrotehnika imala uticaja dosta s'obzirom da je bilo solidno padavina.
 
Zanimljivo kako oni prvi skidani, samim tim i rano sejani (mart i prvi dani aprila) dali 500-700 kg/kj.
Ovi kasniji sve više sipaju, evo stigli smo do 1500 kg. Baš me zanima koliko će dati oni sejani 1 maja ili koji dan kasnije.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kod nas ovde covek posejao Neomu 1000kg po kj a subaro 2000kg po kj,neoma tesko podbacila
 
Моја "Неома" ми ове године изгледа здрава - ево скидаће се за недељу дана, али нисам приметио неке беле, сиве и црне пегавости, трулежи и остале... "артефакте".

А у другу руку, која болест је и могла да се запати на ову сушу...
 
Zanimljivo kako oni prvi skidani, samim tim i rano sejani (mart i prvi dani aprila) dali 500-700 kg/kj.
Ovi kasniji sve više sipaju, evo stigli smo do 1500 kg. Baš me zanima koliko će dati oni sejani 1 maja ili koji dan kasnije.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Gledam jednu parcelu na putu za Kikindu .Sejana je početkom aprila a još nije za skidanje .Preko od te njive je suncukret, sejan je kada je ovaj nikao a skinut je pre par dana .
 
Gledam jednu parcelu na putu za Kikindu .Sejana je početkom aprila a još nije za skidanje .Preko od te njive je suncukret, sejan je kada je ovaj nikao a skinut je pre par dana .
Zavisi mnogo i do sorte. Naprimer ns Taurus posejao jedne godine krajem aprila i skidao ga u oktobru zelenog. Ne zato što sam hteo, već morao da bi mogao posejati pšenicu na vreme....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prinos kod mene losi! Skinuto Neome 10 kj 12t. Vlage od 9% do 13 % primese 4-5-6
Ne mozemo cistog da ga napravimo da ga j…! Cim je cistiji izduva ga nazad!
Sve u svemu lose!
 
Zanimljivo kako oni prvi skidani, samim tim i rano sejani (mart i prvi dani aprila) dali 500-700 kg/kj.
Ovi kasniji sve više sipaju, evo stigli smo do 1500 kg. Baš me zanima koliko će dati oni sejani 1 maja ili koji dan kasnije.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Uporedjenju vizuelno sa mojim,imace ljudi i 2t po kj.Pala je ovde kisa nekima bas kad je trebala
 
Imam na jednoj parceli LE99 falilo mi semena pa hajde da uporedim, daleko daleko lošiji nego H8005.Komsija isto ima LE99 još je on u pluzenju dodavao veštaka jako loš,sitna glava,sredina prazna zrna.
 
Nazad
Vrh