Suncokret 2022

Nisam još kosio, pa ne znam tačno, imam pola pola le99 I subaru, al mislim da ću pionir da izbacim, i kad je sušna i kad je kišna godina nisam ima ništa posebno rod, čak i manji od ostalih u ataru, a uvek, ali uvek ima šturih zrna i sredina glavice prazna...
 
Nije problem veca vlaga zrna,nego primese,hoce da bude sundjera onih bilo od glavice ili sredine stabljike,i zmaj i slicni kombajni,tesko se usteluje da radi iole cisto,ti sundjeri su vlazni i dizu primese u tri lepe....
 
Skinuo danas Neomu, na 6kj imao sam 9060 kg. Vlaga svega 6.5% zalasnio sam sa skidanjem....
 
Skinuo danas Neomu, na 6kj imao sam 9060 kg. Vlaga svega 6.5% zalasnio sam sa skidanjem....
А позитивне бонификације нема, пре је било.
Данас смо скинули 5 кј, на 2 кј је било 2420 кг, влага 10,8%, нечистоће 4 а на 3 кј је било 4380 кг, вл 10,1%, пр 5,1%. Све је неома. Остало је још око пола јутра што смо оставили јер јер је био зелен (до канала). Како је кренуло још је добро на крају и испало.
 
Dok je vlaga bila oko 13% primese 3, sad kad je vlaga 9% primese odjednom 5

Sa kakvim 🤡🤡🤡 radimo
 
Skroz normalno .Kada je mala vlaga glavice su "skvrčene" , bubanj mora daih razbije da bi istresao seme .Kada je vlaga veća ,glave su ravne i ispadaju cele.
 
Ipak su manje primese kad je suvlji,nebitno sto razbije glavicu ,te primese to je sve suvo ko barut,nema mase tu da dize gramazu.Dok kod zelenog suncokreta,ja sam juce odustao od vrsidbe,jer ima onih sundjera od glavice u bunkeru,to dize primese u plafon,tesko puno vode ...
 
А позитивне бонификације нема, пре је било.
Данас смо скинули 5 кј, на 2 кј је било 2420 кг, влага 10,8%, нечистоће 4 а на 3 кј је било 4380 кг, вл 10,1%, пр 5,1%. Све је неома. Остало је још око пола јутра што смо оставили јер јер је био зелен (до канала). Како је кренуло још је добро на крају и испало.
Ima bonifilacije za robu od 7-9% vlage
 
@kiraj Ovaj je imao nepunih 12% vlage prekjuce,sto ja bas ne verujem,jer je to sa primesama mereno naravno,bilo je tih mokrih sundjera ,ne mnogo,ali ne bas ni malo ,to je sigurno dizalo vlagu jos.Hteo sam sutra da probam da nastavim,ali crveno je slovo,mozda cu danas poslepodne da probam,iako ne verujem da je uzreo nista posebno za 2 dana ...

https://ibb.co/0yM4HyN][/url]
 
Тако је та влага је, идеална да се не би осипао сунцокрет. Ја сам јуче косио 8,4% влага највише растура на адаптеру.
 
Nazad
Vrh