Suncokret 2022

Koji je ovo hibrid? Kako znas da je zreo? Znam da pioneer hoce da bude zelen a zrelo zrno....
 
Glavice su polusuve,suve,ono ispred zrna,sto se moze skinuti rukom kad prevuces,to je isto suvo ,i konacno kad osetis zrno pod zubima,nije mekano mnogo,znas da je zreo.Ja garantujem da ovde vlaga nije iznad 9-10%,ne mogu slike pokazati ono sto vidis uzivo kad si u njivi,nije mi ni kamera na mobilni dobra.Hibrid je LG 50.479sx i Mas 85su,postavljao sam vec slike sa ove njive ovde u temi jer uvek prolazim tuda kad idem da obidjem soju ....mozes u brzoj pretrazi preko imena clana da trazis postove koje je pisao u odredjenim temama.
 
Kolege, sad pričate tako o semenu Pionir, a proletos kad sam se raspitivao šta da posejem, nisam čuo takve žalopojke, kad ono sad...
 
Tek treba da skidam suncokrete ove godine. Imam sve ns express hibride posejane i ns pegaz koji je cl tehnologija.
Sumo 1 hibrid za sada najviše obećava, a i sumo 2 nije loš samo duuuuugo bude zelen. Znaćete rezultate kada bude sve skinuto.
P.s. nije u pitanju ogled..

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Од редовних сунцокрета НС Круна, а ове године је изашао и у експрес варијанти.
 
Од редовних сунцокрета НС Круна, а ове године је изашао и у експрес варијанти.
Taj nemam posejan, tj niko ga nije spominjao prilikom nabavke semena.
Ns sumo 1 i 2, ns sumo oskar, i ns sumo sun. To je što su imali od expres hibrida na institutu.
Oskara i sumo sun prvi put sejem.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mogu samo reci da prvi suncokret sto sam posejao bio je ns oskar i bacio je preko 4t/ha naplativo....
Posle njega probao sam sto sta ali toliko nisam imao vise nikad...
E sad dal je slucajna okolnost ili ne...
 
Ns hibridi su bili 9800 proletos. A prošle god mislim da sam bio platio nešto oko 7 hiljada setvenu jedinicu, dok je pionir bio preko 12000.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Taj nemam posejan, tj niko ga nije spominjao prilikom nabavke semena.
Ns sumo 1 i 2, ns sumo oskar, i ns sumo sun. To je što su imali od expres hibrida na institutu.
Oskara i sumo sun prvi put sejem.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ја сам прошле године имао Сумо Сун али тотални дебакл 1600кг/кј. Ове године када сам узимао семе нудили су ми НС Круну али експрес варијанту као ово му је прва година па ако оћу да пробам. Али немам ја толико земље да би експериментисао.
 
Toliko je drugar imao prosek sa pionirovim hibridima, dok su i sami znate drugi ladno išli i preko 2t/kj.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Јуче био у обиласку сунцокрета после месец дана. ЛЕ99 сејан 17.04. Новосељански је испрва много боље изгледао, али га је Владимировачки претекао. Видећемо шта каже кантар. За сад је влага око 19, 20.
БНС
https://ibb.co/q7jjtFS]
BNS-2.jpg
[/URL]
BNS-3.jpg
[/URL][/url]
Владимировац
https://ibb.co/T4SmyXS]
Vladimirovac-3.jpg
[/URL]
Vladimirovac-4.jpg
[/URL][/url]
 
У јуну нас је све заобишло али је у јулу овај потез добио кишу. Јбг...такво извлачење ове године..
 
Nazad
Vrh