Suncokret 2022

I da, što se kasnije seje ( a da je u optimalnom roku) on bude niži rastom, a prinos se ne smanjuje čak bude i naprotiv....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sejan je 20.4. Koliko da redukujem vestak i da li bih umesto uree u setvi mogao da probam kan? Ljudi bacali ovde i vise vestaka,nekima sam i ja bacao,dosta njih je bacilo i vise od mene,ja sam mislio da sam premalo bacio ali pretpostavljam da mu zelenilo drzi upravo urea i da sam tu pogresio mozda?
Ja sam ranije djubrio sa 2kg uree, drugar mi kaže što jače djubrenje to je više zelene mase i ja ove godine nadjubrim sa 1.5kg an-a samo što ova godina nije merodavna da uporedim, videću sledeće godine ali kažu da je čak i veći prinos ako se manje azota koristi..
 
Mlađi su nešto kondija skinuli pa su došli kući ,imaju neki kvar .Prinos ne znam ali znam vlagu 7,7% i nečistoća 10 %
To je to......danas bio obici, zrno sitnije i lakse nego inace, sve sjeme od syngente.....nije mogao napuniti zrno bez kise, pa ce biti igranja s vjetrom na kombajnu, uz visooku necistocu, jer komadi glave su jednako teski kao i zrno.....nema tu prinosa, na oko izgleda ok, al netko je pisao o 1100kg/kj, tako ce i biti......za max tjedan dana žetva.....nikad ranije
 
Za nedelju dana ovde mozda i ne bude vise suncokreta po ataru,selo do nas,vrsi se punom parom,kombajna kolko hoces.
 
Uradjen ovogodisnji suncokret.. prinos od 800 do 1200 kg/kj, vlaga od 7 do 12.5%, nečistoća od 4 do 10%
(Levo pionir he 144, desno mas 85su)
https://ibb.co/bgTswwN]
20220807-142724.jpg
[/URL]
20220807-205437.jpg
[/URL][/url]
 
Jeste da je slikano iz daljine ali mi se čini da je leva strana trebala da ima veći rod, bar tako deluje.
 
Koliko kisa od 20 litara moze da odlozi vrsidbu ako je pogača suva?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
9f568071621e926ea97bd30c3e6e482e.jpg
 
Postrni usev suncokreta, neki NS rani, sejan krajem juna, poredak, predsetveno 150 kg mesavine, zaliven tri puta plus jedno pre oranja. Ne znam cemu da se nadam

IMG-20220810-104643.jpg


IMG-20220810-104850.jpg
 
Nazad
Vrh