Suncokret 2022

Iz nekog iskustva mogu reci suncokret na otpremi tesko ispod 4% bar je tako bilo,Tu su bili dijamant,crnja, sid,dunavka a nekad i Krusevac
 
Moze se raditi cisto naravno i ispostovati SRPS kvalitet 9% vl. i 2% primese,ali je to na stetu proizvodjaca i same parcele i naravno da tako stanje odgovara samo otkupljivacima nekada je bilo 11%vl,primese 4% i pozitivnu bonifikaciju radili, neradim cisto i dalje su primese od 3 do 6 zavisi od parcele i hibrida a najvise od procene kako kombajn radi odnosno sta ispada pozadi bunker mi nije merodavan vise gledam da sacuvam njivu posto vecina koja radi suncokret zna koj je muka sledece godine samonikli suzbiti...:cao:
 
Gledaju primese tu te oderu da ne znas di su vrata kad urade obracun! i retko ko radi pozitivnu bonifikaciju..
Ja i cale smo pricali o suncokretu i rece mi da su ovde prije 5-10 god dolazili turci i sklapali ugovor da se ovde sije suncokret, i sve je bilo ok do predavanja suncokreta. Kada su ga dovezli njemu, brat uze sito i pocne tresti suncokret i gleda koliko ispada (cale ne zna jel gledo primese ili krupnocu). Toliko im je odbijo da je ovaj jedan ustao i poguzvao sve papire sa stola, malo je falilo da nalemaju turčina. I od tada skoro niko ne radi suncokret, a prima ga samo bimal..
 
Mass 85 su ,kakva su iskustva sa tim hibridom ?.Ne mogu preko brze pretrage da trazim po kljucnoj reci....
 
Ja sam ga imao prosle godine, rodio je preko 2t po jutru. Ove godine cu svu planiranu povrsinu samo njega posejati
 
Iz nekog iskustva mogu reci suncokret na otpremi tesko ispod 4% bar je tako bilo,Tu su bili dijamant,crnja, sid,dunavka a nekad i Krusevac

zavisi i od godine i suncokreta, ako je zrno krupno, puno, onda nije problem, ako je jedna kiša omašila, odmah se vidi, i ako želiš da neprosipa onda ide prljavo u binker, ako ga podesiš čisto, opet baca van...... inače kad je dobra godina, onda stavim sito 11mm,ako je malo sitnije zrno, idem sa 9mm ko za pšenicu, i bude bolje...... mislim na donje sito..... a gornje otvorim na veličinu zrna....
 
Kupio seme Pionir HE 144 mala setvena jedinica po ceni od 11.700 dinara. Pakovanje iz Francuske, ako je istina. Prodavac Đukić Agrar iz Salaša Noćajskog. Bila i lepa rakija sa narescima na tanjiru, šta ćeš lepše.
Seme uzeo po preporuci našeg Radoslava. Garantovao mi je 5 tona/ha ali ako on kombajnira.
 
Има ли неко искуства са "Пионировим" хибридима "клирфилд" сунцокрета: P64LC108 и његовим наследником P64LC130? Јесу ли барем у просеку класе?
 
Kupio seme Pionir HE 144 mala setvena jedinica po ceni od 11.700 dinara. Pakovanje iz Francuske, ako je istina. Prodavac Đukić Agrar iz Salaša Noćajskog. Bila i lepa rakija sa narescima na tanjiru, šta ćeš lepše.
Seme uzeo po preporuci našeg Radoslava. Garantovao mi je 5 tona/ha ali ako on kombajnira.
Haha, dogovoreno čika Aco...
 
Има ли неко искуства са "Пионировим" хибридима "клирфилд" сунцокрета: P64LC108 и његовим наследником P64LC130? Јесу ли барем у просеку класе?
Bio je kod mene u ogledu, rezultati su pri kraju , mislim da je bio medju losijima, neka bolest ga skleptala...
 
Ево информације из прве руке! Фала лепо. (y)
Da, evo sad sam odgledao kad sam došao kući, najlošiji je bio ali sa najmanjom vlagom. Mora da smo ga i dosta prosuli, ovakav sistem nije dobar za presuv suncokret, sećam se da je bio lep i samo naglo se osušio...
Evo tabela...
 
Nazad
Vrh