Suncokret 2022

Da li je neko probao beloruski suncokret Iskander? Sumo varijanta, jeftino seme.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Verovatno sam ga zato i zaboravio. Sto se tice NS hibrida ko seje konvencionalne neka proba NS Ronin.

imao ga 2020g. oko 2200kg/kj.....prošle dobio neko staro sjeme, prepakovano, i odustajem od ns hibrida.... slabo je nikao, jer nije imao klijavost..... hvala lijepo!

ove se planiram vratiti pioneeru ex le25...... njega sam imao prije, i nikad nije omašio....

sy brio imao jedne godine, velike glave, 70% poleglo..... uzas
 
Rešio da uzmem jednu vreću Le 144, pa šta bude. Prvi put u životu sejem suncokret pa mogu uvek da se vadim, na to da sam neuk za ovu kulturu.
 
Na taj sam i mislio. Kažu da je visoko oleinski, ima oleini samo da cure. Cena je oko 12 hiljada za malu jedinicu.
 
Kamioni su vozili u dunavku kupila Delta u Veliko Gradiste. Konacan rezultat 1,3% odbitaka. Bilo je i kamiona sa pozitivnom bonifikacijom.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kad se radi cisto,mora i sporije da se vozi i nema problema. Ja volim cistije da radim,ne idem preko 5km/h u suncokretu a i primese ne prelaze 2%. Kod nas se bas koza skida na ne cistocu,tako da ne prolazi ona prica,otvorim sita pa im uvalim sve i svasta. Ne moze kombajn prljavo da uradi koliko oni mogu da pisu.
 
Па тих штурих зрна има у свим усевима не само у сунцокрету. Боље то штуро и да избаци него да га после провлаче кроз дефект ако пропадне на сита за узорковање.
 
Nazad
Vrh