Suncokret 2022

Mix total+terbutilazin pre nicanja koliko totala sipati?
Da li je neko koristio Sinamon ili ikarus,kako ste prosli?Sve je to imazamoks 40 g/l.
 
Da li je neko koristio Sinamon ili ikarus,kako ste prosli?
"Синамон". Први пут сам користио неки имазомокс и сунцокрет је барем две недеље био жут и мало почео да заостаје, али је после наставио и догурао до 20 метери по ланцу.
 
Sta je sa KWS i Lidea suncokretom, jel to neko seje ?
Sejao sam ja KWS Achilles clp pretprošle godine, odlično nicanje, odličan porast, na oko odlično izgleda ali jako sporo otpušta vlagu i prinos dosta manji od konkurencije. Imao sam pored tog KWS SY Neomu, razlika u korist Neome je bila oko 4m/kj... Ove godine na kompletnu površinu ide Syngenta, Talento i Neoma...
 
Sejao sam pre 5-6 godina KWS Dragon konvencionalni hibrid. U toj klasi Kondi mi je puno bolji, ali zbog lakseg unistavanja korova sve sejem CL hibride i to Sigentine.
 
Probao sam nekoliko puta Pioneer dosta sam ga i uslužno kosio, iz ličnog iskustva lošiji je od Syngente, pogotovo u sušnim godinama. Tu ga Syngenta pocepa ko ludak politiku... LG nisam sejao, uslužno sam ga kosio ali malo jer kod nas nije nešto preterano zastupljen, koliko se sećam na oko dobro izgleda ali slabo važe... Maisadur sam imao neki expres, ne sećam se koji, nije bio loš sa prinosom ali je u odnosu na Neomu koju sam tad imao sporije otpuštao vlagu, malo niži prinos dao al ne nešto mnogo niži, i izrastao je jako visoko... Kws Barolo rm sam sejao pre tog Ahila par puta, u godinama sa malo padavina kao i sa prosečnim padavinama dosta ispod konkurencije je ali kad dobije puno vode ume dati jako visok prinos samo vlaga ga zajebe skroz, jako teško otpušta vlagu...
 
Vidis kod nas je pionir le 99 ubedljivo najrodniji u sušnoj godini,a kad su obilne padavine tu je SY neprikosnovena,pionir hoce da truli.
2014 god.puna zmajevka pionira težila 2.5t,tad je Vršac dobio 200mm kise preko noci.
 
Probao sam nekoliko puta Pioneer dosta sam ga i uslužno kosio, iz ličnog iskustva lošiji je od Syngente, pogotovo u sušnim godinama. Tu ga Syngenta pocepa ko ludak politiku... LG nisam sejao, uslužno sam ga kosio ali malo jer kod nas nije nešto preterano zastupljen, koliko se sećam na oko dobro izgleda ali slabo važe... Maisadur sam imao neki expres, ne sećam se koji, nije bio loš sa prinosom ali je u odnosu na Neomu koju sam tad imao sporije otpuštao vlagu, malo niži prinos dao al ne nešto mnogo niži, i izrastao je jako visoko... Kws Barolo rm sam sejao pre tog Ahila par puta, u godinama sa malo padavina kao i sa prosečnim padavinama dosta ispod konkurencije je ali kad dobije puno vode ume dati jako visok prinos samo vlaga ga zajebe skroz, jako teško otpušta vlagu...
Uh, Barolo sam i zaboravio, mislim da ga vise i nema u ponudi.
 
U finale za ovu setvu su ušli Pionir 136 i 144. Do kraja se neće znati pobednik, kao Nadal i Medvedev.
 
Nazad
Vrh