Suncokret 2022

Kod spartanja je koliko sam ja skontao. Ne okreći se slučajno. Ode mast u propast samo tako. Kod nas su bregovi i strane i ja sam morao da skinem one zadnje motike. Jed ostavno previše ide u stranu po bregu i očas posla livada.
 
Možeš li da budeš malo jasniji, znači ne može? Zato i pitam ovde da li je neko radio u ovom uzrastu.
Pardon ako mislis da nisam bio jasan, mada kad sam rekao da ce se posledice videti na kraju, nadao sam se da ces me shvatiti sta sam hteo reci!
Nije bas preporucljivo prskati u 5 para listova, dobice po glavi da ce osetiti bol i nakon vrsenja u prikolici!
 
Opusti spanere i bez naglih pokreta volana, slobodno mozes da se okrenes, sve je do osecaja..
 
Ostalo prihrane od jagode,pa da se iskoristi da ne stoji do sledece sezone...
Neoma posejana 12. Aprila i dva dana kasnije povaljana kembridz valjkom

4c26c4cb6ed0c7d9c21a54d9fe2d8f65.jpg
c106c7c22fb1a93f69cb03bf72c19f14.jpg
 
Dali Vibala može korektivno da skine popanac ? Sad mi on pravi problem za špartanje, prvi put sam išao 1l Vibale po ha.
 
Ostalo prihrane od jagode,pa da se iskoristi da ne stoji do sledece sezone...
Neoma posejana 12. Aprila i dva dana kasnije povaljana kembridz valjkom

4c26c4cb6ed0c7d9c21a54d9fe2d8f65.jpg
c106c7c22fb1a93f69cb03bf72c19f14.jpg
Jel ga nisi lomio tako visokog? Moj je otprilike te visine, malo iznad kolena a traktor 549 nizak klirens pa nesto mislim da sam zakasnio za spartanje, da ga ne lomim -_-
 
Imam na par mesta u doljama gde je vlažnije bilo......kakva je bolest?sa čime prskati?


nisi napisao koja je sorta ,pre nekoliko god ja sam to imao na ns sumo ,od tih biljki nema nista kako rastu tako su sve bolesnije i nema zrna a kako rekose u institutu to je plamenjaca koju je dobio u momentu nicanja,mislim da tu nema leka ali mozda neko bolje zna od mene
 
I moje laicko mišljenje je da je na postu 906 plamenjača..
Imam na jednoj njivi sporadično, pionir He144..
Prskao mankozeb-metalaksil..
Da li je pomoglo ne mogu procenim, te biljke koje su bolesne zaostaju sa rastom..
 
Imam na par mesta u doljama gde je vlažnije bilo......kakva je bolest?sa čime prskati?


Ničim, samo trosis vreme i novac, ne siri se a zarazenoj biljvi nema pomoci.. moze biti zarazeno semenom, ili tokom nicanja, odlika je nekih hibrida koji su osetljivi na plemenjacu, npr kondi, sumo.. takve biljke nece dati nikakav prinos, kad je vidis slobodno je iscupaj..
 
Ničim, samo trosis vreme i novac, ne siri se a zarazenoj biljvi nema pomoci.. moze biti zarazeno semenom, ili tokom nicanja, odlika je nekih hibrida koji su osetljivi na plemenjacu, npr kondi, sumo.. takve biljke nece dati nikakav prinos, kad je vidis slobodno je iscupaj..
Moze da se siri, imas primarnu infekciju kod nicanja, ako je padala kisa ili ima tecne vode u zemlji i poslije moguce i sekundarne infekcije.
 
Da li Vibala moze na potucen od leda suncokret? Otisao da obidjem posle ned dana i vidim divotu, Detektor nije ni pipnuo pepeljugu ili kako se vec zove, pici pun gas…izresetani su listovi, pa da ga ne stresiram dodatno ili nece smetati? Presao je 4ti par odavno
 
Nazad
Vrh