Suncokret 2022

Ne znam koliko je opravdano,verovatno ko i sve u poljoprivredi,može biti a ne mora.Meni se sviđa što ga ujedno i stopira u rastu pa ne izđika visoko,ja sam generalno zadovoljan sa prinosima i onda ne izbacujem ništa iz te tehnologije.
Jesi radio ranije sa retengom pa iz ličnog iskustva pričaš da deluje kao regulator rasta ili prenosiš nečije iskustvo? Ovo pitam zato što ja nisam primetio da retengo deluje kao regulator...
 
Meni je Siniša iz BASF-a rekao da Retengo nema dejstvo regulatora rasta, ali imaju nekakve preparate na drugim tržištima koji imaju.
 
Ne znam šta ti kaže Siniša ,do sad su trubili da da reguliše rast.Retengo sam koristio 3 zadnje godine,s tim da sa prošle g koristio i Piktor na 40 kj a na nešto više retengo.Razliku neku generalnu nisam primetio,svi suncokreti su bili niski pogotovo Kondi koji nije prešao metar visine.E sad neko lično iskustvo koje sam primetio rano sejani suncokreti su uvek višlji ,ko da ima neki tajming u godini kad formira glavu pa sad dal posejan 25.3 ili 25.4 skoro isto vreme cvetanja imaju ,ti rani budu puno višlji.Ja več godinama sejem u drugoj polovini aprila.Tako da stvarno ne bih tvrdio da li je zbog retenga ili nije ali sam ga počeo koristiti više zbog togo što su zvonili na sva vrata da deluje kao regulator nego kao fungicid.
NA oisao sam ti jednom pola litra na kj,doza je 0,5-1 na ha išao sam tu skoro gornju.
 
Ranije mi se najprinosnije pokazale njive gde nije bio suncokret 5+g.Makar i lošija zemlja.
Ovo danas su sve dobre zemlje ,redovno đubrene i dobro održavane.
Ista stvar kad suncokret ne ide po 5 6 godina otkida sa prinosom cak i kad ima losiji sklop nego njive gdje perfektan sklop ali je sijan nakon 3 godine kad je bio zadnji puta suncokret
 
Može li listegom da se prska suncokret sa pet para listova računajući i kotiledone? Slao sam slike promoteru Syngente kaže može.
 
Juče prešpartao neke parcele gde je LG 50.635.

qnhkrME.jpg

eoSJFRM.jpg

uV0ThcA.jpg

W548ViE.jpg

3Cz9dg2.jpg

CWPRB6g.jpg

vegWSt5.jpg


Neke od parcela su novi zakupi koji dugo godina nisu radjeni, pa se malo korova i provuklo. Uglavnom divlja kupina.

Za sad napreduje dobro.
 
Može li listegom da se prska suncokret sa pet para listova računajući i kotiledone? Slao sam slike promoteru Syngente kaže može.
Kada je promoter u pitanju čudi me da nije rekao mora umesto može.
Naravno da može ali će da boluje baš, baš. E sad koliko će to uticati na prinos na kraju?
Bolje ga oprskaj viballom kada je tako veliki, manje će da boluje nego od imazamoksa.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zbam da su prosle godine neki bili nezadovoljni sa vibalom odnosno da im se ambrozija pocela vracati nakon nekog vremena. Kako ste vi zadovoljni?
 
Koliki razmak stavite između zadnjih motika na špartaču. Imam imt, nešto juče premeravao, nije idealno rastojanje,a dešavalo se da poseče sad u špartanju pa da malo taj razmak ujednačim na sva 4 reda.
 
Što si bolji majstor manji razmak.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Jbg majstor sam kakav sam. Neravna mi njiva, vuče breg. Čim se okrenem unazada, pa unapred pa opet unazad ono harakiri. Ne gledam ubazad ono sa strane seča knezova :haha: .
Midlim se možda sejalica nije valjano naštelovana :udri:
 
Nazad
Vrh