Suncokret 2022

Neoma. Setva 15 April, za sada odlicno napreduje.
fc4da66415d0f44e7369580b5d738692.jpg


47641801bac0126f4ce1f00f2c7f4ad0.jpg


f8667b23dfacee0db29acd342955d44f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bi pre rekao da je neko pogrešio ,pogledaj tragove ,redove vidi da li je cela prskalica.Mada njiva je atipčna zbog onog žbunja ajde da pogreši na nekom jednoličnom terenu pa ajde.
 
Ja bi pre rekao da je neko pogrešio ,pogledaj tragove ,redove vidi da li je cela prskalica.Mada njiva je atipčna zbog onog žbunja ajde da pogreši na nekom jednoličnom terenu pa ajde.
Taj žbun je pruga koja preseca duž na pola. Znači odande nije mogao doći, a tragovi traktora dolaze od pruge ka putu. Pored je bila pokošena lucerka pa pretpostavljam da je po njoj isao na onaj kraj. Prohod je samo jedan 15m krila.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa sad ne znam uživo kako izgleda ,da li ima šanse da pogreši ? Ili da je ušao i video da se zeznuo na onom kraju pa se vratio kroz lucerku,mora ripna da pokaže na koju je stranu vozio.
 
Pa napisao sam odande na ovamo po slici.
Na kraju krajeva šta je tu je, nadam se da je neko pogrešio. Sutra ću da usejem drugi pa šta mu bog da.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U našem ataru je neko pored puta oprskao suncokret u skoro dve duzi.700 m ukupno po 6-8redi sa jedne strane puta.U jednoj duži je bila ñeoma i tu se donekle oporavio a u drugoj duži je bio kondi .On je uglavnom uginuo.Kondi je presejan a neoma nije.
 
NA kada ćeš prskati sa Retengo, jel znači on puno suncokretu, kako ulaziš u njivu?
Prvi put posejao suncokret HE 144 i sad čitam da ćeš raditi sa fungicidom, verovatno pred zadnji mogući ulazak običnom prskalicom.
 
Znaci mu puno, a koliko ce meni ostati u dzepu to ne znam.
Ulazicu traktorom pocinjem od uvratina.
A realno radicu kad zavrsim spartanje tamo od nedelje.
 
Nazad
Vrh