Suncokret 2022

Za kukuruz važi pravilo kad je visok da se ulazi popodne da ne bi pucao, jel isto važi za suncokret ili je možda obrnuto(bolje po rosi)? Znam da mu je stabljika žilavija...
 

IMG-5b114ecd489218092d63963da412c284-V.jpg

Subaro.
 
Их, па ја цајтнота са временом за шпартање сунцокрета не осећам уопште!

Имазомокс му 'ебе мајку за барем две недеље, ако не и дуже, када сунцокрет само вегетира.
 
Ја данас опрскао од сирка, а требало га шпартати или нагртати догодине све иде заједно и за сирак и експрес па како му буде. Мало јаче дозе па ме брига, а кад сам требао да га прскам од сирка биле ове кишице и јбг мало се окаснило. Иначе ТМБ је одрадио екстра, а и Вибала али све је прскано по оним врућинама.
 
Ja imam problem kad je ovako visok suncokret za spartanje. Naime, zaglavi se glava u delu izmedju lanca za spanovanje i nosece poluge na torpeda 45 i onda kida i lomi. Moram sve zavrsiti dok je manji suncokret...
 
kod mene na rakovici isti problem ,uzmem flašu od kisele malo otvorim čep da izaže vazduh i nabijem u taj "V" što pravi poluga i lanac ,posle toga klizi uz flašu i ne kida.Malo smešno izgleda ali uradi posao.
 
Da li je normalno da prvi dan posle vibale i suncokret malo klone?
Sinoc sam prskao, danas otisao i vidim da se i on povio pored ambrozije i ostalih korova.
Neko kaze da je to u redu, da odem za dan, dva da proverim, neko da nije.
 
Nazad
Vrh