Suncokret 2022

Imam viška dzak Neome ako nekom treba.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Planiram početi sa sjetvom za 7-10 dana.. Dugoročna prognoza ne javlja kišu za naš kraj sve do 1. maja, a najavljuju dnevne temperature od 2 do 20 stupnjeva za sljedeći tjedan... Ako ću čekati toplije vrijeme neću moći posijati u vlagu, toga se bojim
jesi počeo sijati?
isti problem i kod mene, razmišljam da krenem, dok ima vlage, za vikend spominju pljuskve, pa prije poprskati da herbicid uđe u zemlju..... temperatura neće ići u minus......
 
Ne znam kakva vam je zemlja ali ono sto sam ja "naucio" tokom prethodnih nekoliko meseci (jer krecem sa suncokretom ove godine) je da ako ga pljusak zalepi odozgo tesko ce suncokret da izlazi. Isto je i sa valjanjem, video sam da su ljudi imali problema sa nicanjem nakon valjanja. U sustini dosta zavisi od zemljista pa ako ste do sad radili slicno onda nece biti problema.. Sto se vremena setve tice tu mi se cini da ce ove godine vecina ici sredinom aprila i ako je "po knjizi" prva dekada aprila suncokretova..
 
nadam se da će pasti kiše kako pričaju, oko 10-30 litara, pa onda sjetva..... odustao sam od ovog tjedna
 
Kada vam ostane viška semena da li ga sejete sledeće godine ili ne?Interesuje me da li gubi klijavost?Ostaće mi verovatno cela setvena od 150k.
 
I ja isto sejem. Svake godine mi ostane bar nesto semena, ove imam skoro celu vrecu 75 kad se sabere CL i expres semena do sad nisam ima problema ni sa klijavoscu ni sa energijom.
Jedan krenuo sa setvom suncokreta prekjuce, ja ne zurim strah me kasnih mrazeva i hladnoce generalno.
 
Svaka čast, dobra cena... ispod 41000 nisam mogao da nađem...
Sreca, sedeo sa ljudima i kazu seju semenski odustali od merkantilnog pa sam zurio nisam ni pitao za nijansu cene.
Nije to meni skupo, dodje sa hemijom 10 000din/kj.
Toliko dodje i soja sa dubinskim prskanjem,a kukuruz samo seme toliko.

Maticu meni je ostalo od lane malo semena i zamesacu sa ovim novim.
 
Kada vam ostane viška semena da li ga sejete sledeće godine ili ne?Interesuje me da li gubi klijavost?Ostaće mi verovatno cela setvena od 150k.
Mislim da sam pisao da sam pre 2-3 godine pronašao neko seme u šupi u onim papirnim štaniclama sa nekim bzvz oznakama koje je trebalo posejati 2015 za ogled a nismo posejali. 4 godine je stajalo, posejao ga, sve mešano bilo za 2,5 ha i imao sam 3,5 t-3,6 t/ha prinos...
 
38500 platio kesu neome sa 2l listega, pa to je to..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Neoma u paketu kod nas bila u rasponu 41500-42500, ja zvao druga što radi u apoteci da pitam popto mu je listego kaže stara cena 5800.Komšija mi kaže da je prošle plaćao 2700 listego.Napravio sam konfuziju u glavi,ili je neko nešto pogrešio.
 
Ne znam, mozda ova nasa zadruga ima dobar rabat.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh