Suncokret 2022

Evo račun za paket
b0ad0d5a8908af4e15f23c6e8f1052ac.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja moram da pitam,koliko zaista suncokret crpi zemljiste?
U mom kraju je tolika mrznja prema istom i iz istog razloga da je to neverovatno.
Na pitanje sta cu sejati ove godine,i kad odgovorim suncokret,mislim da bi me ljudi na lomacu zakacili.
Ove godine sejem na 70% parcela,i na nekima je on bio preprosle god.
npn:svake god zaoravam P i K. i za kuk i sunc
predsetveno 1kg ureje
drugi put kako sejem suncokret na kojima isti nukad nije bio..
Evo zamolicu forumase da mi malo priblize tu pricu oko suncokreta kao "unistavanje" zemljista
 
To kad kazu da crpi zemljište pretežno se misli da ga isušuje.
Mislim da ne izvlači nesto puno hraniva cak sta vise manje od kukuruza .
Ima ovde stručnjaka raznih fela mogu da nam pojasne.
 
Negde sam čitao da se na mocvarnim terenima seje kako bi osusio zemljište.
Takodje sluzi kao cistac jer uklanja neke stetne stvari npr u ukraini se radi kako bi se na nekim delovima smanjila radioaktivnost izazvana onom katastrofom.
Probacu da nadjem te clanke
 
Negde sam citao da ga seju i u okolini Fukusime nakon one katastrofe bas iz tih razloga.
Nisam zavrsio fakultet pa mozda nisam kompetentan, ali sigurno je da trosi dosta hraniva dok stvori prinos jer je ima veliku lisnu masu i debelo stablo plus glave ali neko jednom rece na forumu da se sustinski u proseku iznese 3-4t zrna ali sve ostalo ostaje na njivi dok npr kod kukuruza, psenice i soje se cesto izveze veca kolicina zrna plus se cesto pokupe zetveni ostaci pa se samim tim vise mikro elemenata iznese sa njive. Opet samo neko glasno razmisljanje ne mora da znaci da je tacno.
Koliko god da izvlaci iz zemljista meni svakako odgovara u plodoredu zbog smanjenja rizika od suse, ciscenje njiva od sirka itd.
 
Lucerka je najgora po tom pitanju, suncokret je mala beba spram nje koliko je u stanju da isuši parcelu.
 
To kad kazu da crpi zemljište pretežno se misli da ga isušuje.
Mislim da ne izvlači nesto puno hraniva cak sta vise manje od kukuruza .
Ima ovde stručnjaka raznih fela mogu da nam pojasne.

siguran sam da manje od kukuruza, kid nas max 50kg kana po jutru, u prihrani, sve preko toga je problem, dugo ostaje zelen, a pred sjetvu 150kg 15ice i to je to..... kukuruz barem 200kg kana u prihrani plus pred sjetvu 150kg 15ice i 100kg uree.....
 
Kolege koje su razbacale Ureu za suncokret, koju količinu ste primenili?

AN-a nema nigde, KAN je nenormalno skup pa u suncokret idem sa Ureom, a do sad je nisam koristio.

Ili uzeti još 16-ice i dodati nje...
 
Ја разбацао око 100 кила УРЕА по ланцу и јесенас заорао... 'еби га, тако испада, око 85 кила НПК.

...И био сам на ивици да сад не разбацам ни грама...
 
Ja ove god eksperiment 100kg/kj 3x15 kroz sejalicu nadomah korena da mu ta turim! Bez uree.

Jel seje neko Lg suncokrete? Gledam temu lg nije niko pipnuo 2god pa reko ovde da pitam mozda ce biti pre zapazeno 😂
Ovaj me zanima.
 
Nazad
Vrh