Suncokret 2022

Ako si u mogućnosti stavi pored njega neki od hibrida koji je na tvom terenu dokaazan.Mi smo 2012 imali neki LG ,rodio je izuzetno ,2400 po kj .Pored njega na istoj njivi je Kondi rodio 2600.Uvek je LG bio lepši imao je bujniji porast ,lepe glave ali ,vaga je sve to pokvarila.
 
Po nekim katalozima ,koliko kultura izvlaliči hraniva za 100kg roda
769ed5f52bc43eef29dba9b6b83ee3e8.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ovaj suncokret baš neko zlo. Da kojim slučajem rađa 10 tona po ha, iza njega bi ostala pustara od zemlje, tri godine ni trava ne bi nicala.
 
Isto i mnoj subaro al sav bio takav,moj kombajn 12-13%,nečistoće 4-5 heder običan,platio vršidbu sa kukuruznim u SRPS-u bio,namerno probali jednu njivu i ostavili da znam da li da se kajem ili ne što sam platio kombajn.
 
Poslao mi Milovan sliku iz vrsidbe, masa zelena a glave zrele na 10%vlage. Jel i kod vas bilo tako? Ako je to, onda Zmaj nema sta da trazi u takvim ambijentu
Verovatno je isto bilo, samo što moji nemaju vlagomer nego su zakosili i odustali jer im se nije svidelo kako izgleda. Došli posle nekoliko dana i uradili sa baš niskom vlagom.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Koliko suncokreta moze da se poseje od 1 velike kese Kondija na 21 cm? Do sada sam sejao na 23 cm, al nesto proredi zec, i ondak sklop los.
 
Nazad
Vrh