Suncokret 2022

Moj deda dok je bio mladji i imao snage za zajebanciju zakaci krajem marta praznu kukuruznu sejalicu i samo prosparta kroz neke parcele negde pored puta.. Onda vidis sutra/prekosutra svi pune seme i pocela je setva.. 😂 Posle 15 dana ode i poseje a ljudi staju pitaju ga sta je bilo on kaze morao da preseva mnogo retko niklo hladna zemlja i svi se hvataju za glavu i pravac u njive da se vidi stanje.. 😂 Malo malo pa prica tu pricu i kad god vidim da neko krene rano sa setvom setim se toga..
 
Sve zavisi od godine pre par godina jedan kod nas je posejao isto ovako oko 15-og a mi smo krenuli 24-og ispalo je super jer smo uhvatili vlagu a posle kise nije bilo dugo
 
Posto je Neoma i gde si uzeo? Ja sam platio pre mesec dana Neomu 34500 din vreca.
Као што сам написао, врећа од 150 хиљада јединица, беш шпеција и чега већ, код Стевице Цукића у Баранди, 25.000 динара. Знам да је од "Синџенте" имао и "Бакарди" за 27.000 динара. Иста та "Неома", у апотеци у Панчеву, где сам купио неки KWS кукуруз, коштала је 32.000 динара. Ал' некако ми то није изазвало подозрење да је то у Баранди посебно повољна, већ регуларна цена, већ да је оно у Панчеву "лупање по ушима", поготово што сам код Веље Мишковића у Опову, кесу од 75 хиљада јединица "Пионировог" сунцокрета платио 11.000 динара.

Мислим да сам то већ помињао на форуму - ту у Баранди, ако цене и нису најниже, онда су увек близу тога. Не знам у чему је штос, да ли због бизнис модела да ради само са готовим новцима, без задуживања или чега већ другог, ал' цене су веома коректне.
 
Sve zavisi od godine pre par godina jedan kod nas je posejao isto ovako oko 15-og a mi smo krenuli 24-og ispalo je super jer smo uhvatili vlagu a posle kise nije bilo dugo
Slazem se ali sad em je suvo em je hladno.. Ako je stvarno sad krenuo u setvu onda ce da se naceka da to izadje napolje ako uopste izadje, kao prosle godine kad su neki kukuruzi sa kraja marta izasli krajem aprila..
 
Једном сам сејао 23.марта и никада више пре 15.априла не помишљам. Тада те године све никло лепо до 2,3.априла и онда снег и захладнило јбм ти те године сам фасовао са приносима као нико. Поготово ове године када су цене семена нагрђене нема играња и експериментисања.
 
Као што сам написао, врећа од 150 хиљада јединица, беш шпеција и чега већ, код Стевице Цукића у Баранди, 25.000 динара. Знам да је од "Синџенте" имао и "Бакарди" за 27.000 динара. Иста та "Неома", у апотеци у Панчеву, где сам купио неки KWS кукуруз, коштала је 32.000 динара. Ал' некако ми то није изазвало подозрење да је то у Баранди посебно повољна, већ регуларна цена, већ да је оно у Панчеву "лупање по ушима", поготово што сам код Веље Мишковића у Опову, кесу од 75 хиљада јединица "Пионировог" сунцокрета платио 11.000 динара.

Мислим да сам то већ помињао на форуму - ту у Баранди, ако цене и нису најниже, онда су увек близу тога. Не знам у чему је штос, да ли због бизнис модела да ради само са готовим новцима, без задуживања или чега већ другог, ал' цене су веома коректне.
25000 dinara Neoma je bas niska cena. Ne znam da li jos neko ima tako nisku cenu.
 
Planiram početi sa sjetvom za 7-10 dana.. Dugoročna prognoza ne javlja kišu za naš kraj sve do 1. maja, a najavljuju dnevne temperature od 2 do 20 stupnjeva za sljedeći tjedan... Ako ću čekati toplije vrijeme neću moći posijati u vlagu, toga se bojim
 
Код Цукића? Нисам ни тражио "експрес" хибриде, па м не држи за реч, али мислим да је тренутно на стању било "Неома" и "Бакарди" од "Синџентиних" хибрида.... или ми је то Драгана поменула само "клирфилд" хибриде за које сам се распитивао. Имали су тада четири "Пионира", три ЛГ-а... Код њих је у сезони "флуидно" стање са семеном - увек нешто нестане, па сутрадан дође нешто друго... Фиксни им је баранђански 241, Стевица или Драгана су од осам сигурно у апотеци, па чуј из прве руке какво је тренутно стање.
 
Prvi put cu sejati suncokret,imam oltovu mehanicku sejalicu kojom sejem kukuruz i ploce imam za suncokret,pitam iskusnije i pametnije da li je kadra da ga poseje ili da jurim nekog da platim? Njive su poorane,bice setvospremirane ili drljacene,kako predlazete?
 
Nazad
Vrh