Suncokret 2022

Prvi put cu sejati suncokret,imam oltovu mehanicku sejalicu kojom sejem kukuruz i ploce imam za suncokret,pitam iskusnije i pametnije da li je kadra da ga poseje ili da jurim nekog da platim? Njive su poorane,bice setvospremirane ili drljacene,kako predlazete?
Mislim da je pametnije da platiš sejanje sa pneumatskom.
 
Nisam lovac ali mislim da grešiš po pitanju migracije zeca .Ne seli se on sa njive na njivu ,ima njegov teren.
Verovatno neko od lovaca zna bolje da objasni .
 
Ili se desi ako se stave knap ploce spram velicine zrna pa uleti neko vece zrno i zaglavi ta rupa vise ne seje. A sa druge strane ako stavis vece da izbegnes to onda se desava ovo sto su gore navele kolege.. To se nama redovno desavalo kad smo radili sa olt mehanickom, secam se kao klinac idem da redim kukuruz sa babom i dedom pa malo malo odsecem oba pa zatrpam zemljom da ne vide matori.. 😅
 
Nemoj da sejes mehanickom sejalicom, ja sam jedne godine sejao drugaru i mnogo lose ispalo,posto je seme suncokreta mekano dosta ga onaj cistac smelja a i za suncokret su mnogo uske rupe na tanjiru pa ih tesko pogodi onaj kljun za izbacivanje semena i ne izbaci seme
 
Ja sam prosle godine kruzerom i bilo je odlicno, tako cu i ove godine. Radio sam i mačo i gaučo ali mislim da je kruzer bolji
 
Nazad
Vrh