Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavisi sada imaju neki visok do neba inace bude standardne visine,a imaju one samohodne prskalice jedna je neka Berhud,a druga je Brazilska kombinovana prskalica i ciklon pa sa njima prskaju. Ja sam jedne godine probao postrno NS Dukat lepo nikao i sve ali onda zasusilo i nista nije bilo od njega jednostavno falilo mu je vode.
 


Kako sam i rekao juče završen suncokret.Predusev pšenica i kukuruz.Sve je bio SY Subaro sejan na 23.3 cm.Primese su se kretale od 2.5 do 3.5, vlaga od 7.6 do 8.6 a prinos prosek 2.4 t/k.j.Predat na akontnu cenu od 60 dinara.Prvi put sam doživeo da prvo odvoje primese pa tek onda mere vlagu.Dogodine ide takođe Subaro samo će setva ići na 21cm.
Subaru je bas dobar nema tu velike pameti i hektolitar ide do 45

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Juče smo silovali polako dve njive sa Kondijem .Vlaga 10-11 ,terali su 5 brazdi ,najsporije ali opet baci neki procenat.Listovi veliki i zeleni ne padaju sa njega nego sve ulazi u kombajn.(n)
 
Pokoseno sve, prosek 19.7m/kj
S obzirom da sam sve presejavao zadovoljan.
Najbolji rod dala njiva gde je najllsiji sklop bio.
22.5/kj jus
Gde je bio sklop odlican 21m/kj(razmak 24)
A imao sam jednu njivu koju sam presejavao , oprskao dijamantis expressom pa se povratio i bilo gusto.Tu je bilo 17m.

Dogodine povecavam na 27 razmak.
Vidim vec par godina da veci razmaci daju bolji rod i kasnija setva.(u maju)

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
I kod nas je veci prinos bio na guscem sklopu,glave su bile sitne i na 21 i na 25 cm. Takva je bila godina,velike temperature u cvetanju
 
Нема правила. Разлика је две парцеле удаљене 400 метара јер није пало исто кише. Највећу разлику прави киша под условом да није закоровљено.
Ја сам планирао да повећам густину на 21.5 (до сад је било 23.5) јер га зечеви приреде а касније срне. Али још ћу видети до пролећа.
 
Ja sam suncokret isao na 23 80% povrsina i zadnju parcelu isao na 21 pa sad videcemo na kraju.
 
Kod nas je bas kontra situacija, gde je redje glave ogromne.
Vise vagnu 3 velike glave nego 4 manje.
Meni su zecevi proredili katastrofa.
Od 3 jutra realno je bilo 2.5 i rodilo 22.5/kj Jus.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh