Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kiraj U ponedeljak,utorak probate ponovo ?,ovo preslikan onaj moj sto je ostao,mora da uzri jos malo za 2-3 dana,toplo je napolju.Ma ja cu ici i sa 4 reda ako treba,samo da ga zavrsim.Patnje sa zmajevima,dok ovi strani kombajni sa 3 sita idu samo tako,nema za njih problema.
 
Ja sam batali moj deda da kosi ,uzeo sam druga sa kapelom,nema vlage.
Nema vlage ,ustvari 9-10%.
Na koliko obrtaja radiš suncokret ?
@kiraj U ponedeljak,utorak probate ponovo ?,ovo preslikan onaj moj sto je ostao,mora da uzri jos malo za 2-3 dana,toplo je napolju.Ma ja cu ici i sa 4 reda ako treba,samo da ga zavrsim.Patnje sa zmajevima,dok ovi strani kombajni sa 3 sita idu samo tako,nema za njih problema.
Mislim da će sutra poslepodne kombajn ići ponovo na ovu njivu.
Kod nas odustaju u ovakvim suncokretima i drugi kombajni .
 
poceli danas da skidamo suncoket, svaki drugi polegao i suv, onaj sto nije polegao ima zelenu stabljiku i pokoji zeleni list, merio sam prekjuce vlagu bila je 9.3, sad da bi pokupili onaj sto je polegao hederom idemo po zemlji da ga pokupimo sto vise, ali onda kosimo zelene stabljike ovog sto nije polegao pa ima puno zelene mase tako da je izmerena vlaga 12.9 pa smo prekinuli sa skidanjem, cekacemo jos nekoliko dana.
 
Upravo se vratio sa odkupa. Skinut diamantidis . Predusev kukuruz, predsetveno 150 kg 16X16X16 uzorano i u prolece 90 kg ureje pred setvu. Setva 23. aprila, prskano listegom i protiv sirka posle toga jednom ospartano . Vlaga 11.3 primese 5 naplativo 2390 kg (moj licni rekord ). Sve tezine su po katastarskom jutru.
 


Kako sam i rekao juče završen suncokret.Predusev pšenica i kukuruz.Sve je bio SY Subaro sejan na 23.3 cm.Primese su se kretale od 2.5 do 3.5, vlaga od 7.6 do 8.6 a prinos prosek 2.4 t/k.j.Predat na akontnu cenu od 60 dinara.Prvi put sam doživeo da prvo odvoje primese pa tek onda mere vlagu.Dogodine ide takođe Subaro samo će setva ići na 21cm.
 
.Prvi put sam doživeo da prvo odvoje primese pa tek onda mere vlagu.Dogodine ide takođe Subaro samo će setva ići na 21cm.
E tako bi trebalo da svi rade, mora da je bila neka inspekcija tamo......
Ovi nas svi kradu kada prvo izmeri vlagu sa sve primesama, tu ti prvo skine par %. Pa onda ponovo te primese ti skine kroz sito.
Znaci 2 puta ti skida na isto sranje.
Neznam ima li neko nadlezan za takve stvari, kome se zaliti?
Mada cisto sumnjam kada kod nas "Jugo-inspekt" firma koje je nezavisna i bavi se tim stvarima, analizu radi tako kako ne treba......
 
Poslednja izmena:
I jugoinspekt, I sgs, I biro veritas svejedno, na isti princip rade uzorke, e sad da li koriste odgovarajuća sita, da li klinac koji sondira žito po 4 ili 5 puta lupi ono sranje kad zatvare otvore na sondi pa pravi lom, to je druga priča... Da li i kako baždare vlagom ere isto je upitno.. Pa di je vaga.. Ihaj, pa moraju oni nekako da zarade..
 
Juče n a jednom otkupnom mestu vlaga 14 a primese 15% a na drugom 10,3 i 7,6 isti suncokret.
naravno predao sam kod ovog drugog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh